fbpx

14 msc po wypadku i brak zrostu (kosc piszczelowa).Co dalej? 4 ortopedów-ok?!?

bareja77
Poszkodowany

W sierpniu 2018 roku mialem wypadek na motocyklu (kobieta wymusila pierwszenstwo). Mija 14 msc a zrostu pelnego nie ma (i nie będzie po takim czasie-tak info uzyskałem). Bylem u 4 ortopedów (z operującym 5) u wszystkich bylo wszystko ok. Skoro jest tak dobrze to dlaczego jest tak zle?!? Wizyty w rożnych etapach leczenia i dla wszystkich jest ok?!?. Dlaczego w 6-8 msc nie zalecili mi przeszczepów lub innych rzeczy?!?

W wypisie jest napisane "Wieloodlamowe zlamania koñca dalszego trzonu prawej koœci piszczelowej i koñca blizszego trzonu prawej koœci strzalkowej.Zespolenie z³amania koœci piszczelowej. Przemieszczony od³am kostny 12/9mm widoczny od zespolenia.Z³amanie koœci dalszego trzonu prawej koœci strza³kowej bez przemieszczenia".

Czy to jest sie nazywa staw rzekomy. Wypis od ortopedy po obejrzeniu TK 14 msc po wypadku"

"CT wygojone. Zlamanie 1/3 dystalnej piszczeli prawej z ubytkiem fragmentu tylnej korówki". Dalej w zaleceniach jest napisane, ze "mozliwe usuniecie zespolenia w planowym terminie". Jeżeli drzewo podetnę w 2/3 to za jakis czas te drzewo sie przewali (ponowne zlamanie).

Ze szpitala opis po TK:

"Stan po nastawieniu i stabilizacji zlamania konca dalszego trzonu prawej k. piszczelowej. Czechy czesciowego zrostu, w cz. tylnej szeroka szczelina zlamania o sklerotycznych brzegach.

Stan po zlamaniu konców blizszego i dalszego trzonu prawej k. strzalkowej-zrost kostny"?!?

Co dalej? W ciągu 14 msc byłem na około 12 wizytach?!? Nie wiem co o tym wszystkim myśleć!

Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.

Załóż konto lub zaloguj się aby odpisać