fbpx

AC – uszkodzona automatyczna skrzynia biegów

Avatar
Majdah
Poszkodowany

Witam, 14 kwietnia 2020 r. wyjeżdżając z parkingu uszkodziłam samochód. Przez wysoki krawężnik wpadłam na donicę i uszkodziłam nie tylko zderzak ale i automatyczną skrzynię biegów. Po zgłoszeniu szkody przyjechał Pan rzeczoznawca i ocenił tylko uszkodzenie zderzaka na skrzynię nawet nie chciał spojrzeć po prawie miesiącu kiedy upomniałam się o decyzje w sprawie likwidacji szkody otrzymałam kosztorys na jakieś śmieszne 1070 PLN i prośbę o podanie numeru konta do przelewu. Oczywiście nie podałam tylko zaprowadziłam samochód do serwisu, gdyż miałam dopłatę za naprawy serwisowe i dalej już autoryzowany serwis kontaktował się z TU. Po kolejnych 3 tygodniach zbulwersowany pracownik serwisu zadzwonił z prośbą o odebranie samochodu, który nie został naprawiony ponieważ TU nie przyjęło kosztorysu likwidacji szkody. Zapytałam pisemnie likwidatora dlaczego szkoda nie została usunięta w odpowiedzi było, że ubezpieczyciel przesłał swoje poprawki do kosztorysu, na które nie zgodził się serwis. Wyglądało to tak, że serwis wycenił szkodę na kilkadziesiąt tysięcy z wymiana automatycznej skrzyni biegów na nową (ponieważ wystąpił problem ze sprowadzeniem części uszkodzonej mechanicznie podczas zdarzenia). Odpowiedź TU była taka, że uszkodzenie skrzyni biegów nie ma związku z zaistniałą szkodą i zaproponowano serwisowi 1270 PLN. Już dwa razy prosiłam o wskazanie warsztatu, w którym zostanie usunięta szkoda i nie ma odzewu. Skrzynia została uszkodzona podczas zdarzenia, był nawet rzeczoznawca na miejscu zdarzenia i opisałam cała sytuację a zdarzenie miało miejsce obok komendy policji i można było uzyskać zapis z monitoringu. Nie wiem teraz co mam robić, bo likwidator milczy infolinia obiecuje, że oddzwoni w ciągu jednego dnia roboczego co nie nastąpiło już dwa razy, a ja nie mam już półtora miesiąca samochodu, którym dojeżdżałam do pracy. Co powinnam zrobić w tej sytuacji?

Marta Sordon
Marta Sordon
Biegły / ekspert

Witam serdecznie,

przedstawiona sytuacja jest dość skomplikowana, ze względu na brak uwzględnienia uszkodzenia skrzyni biegów przez Towarzystwo Ubezpieczeń. W przypadku podejrzenia uszkodzenia elementów mechanicznych lub wewnętrznych pojazdu, konieczne jest przeprowadzenie oględzin pojazdu w warunkach serwisowych, gdy pojazd znajduje się w stanie rozłożonym lub możliwa jest ekspertyza na podstawie badania technicznego. Zakład naprawczy, który podjął się naprawy powinien poradzić takie dodatkowe oględziny, w przypadku kwestionowania zakresu uszkodzeń przez Ubezpieczyciela.

Można oczywiści złożyć reklamację - wzór oraz informacje można znaleźć tutaj https://odzyskaj.info/wzory/odwolanie-od-decyzji-ubezpieczyciela-szkoda-czesciowa-na-pojezdzie/.

W przypadku dalszej odmowy, pozostaje roszczenie sądowe, wymagać będzie jednak sporządzenia opinii biegłego, który potwierdzi uszkodzenie skrzyni biegów i wskaże, czy stanowi ono związek z zaistniałym wypadkiem.

Pozdrawiam

Marta Sordon

Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.

Załóż konto lub zaloguj się aby odpisać