fbpx

Amputacja pół palca podczas pracy. Potrzebuję porady!

Avatar
Lampus009
Poszkodowany

W pracy w Holandii szlifowałem metalową konstrukcje i spadła mi na nogę. Nie wezwano karetki zawieziono mnie do rodzinnego lekarza potem do szpitala 4 godz bez znieczulenia z obciętym palcem gdy mnie przyjeli do szpitala zabieg amputacja . 4 miesiące na zwolnieniu nie miałem lekarza rodzinnego tylko jakieś kontrole u chirurga co 2 tyg . Szef nie założył jakiegoś raportu wypadku. Co mam ludzie robić jak zdobyć odszkodowanie ?

Avatar
Mala15
Poszkodowany

Powinien Pan zadbać o świadków i zatrudnić przedstawiciela prawnego. Warto podpytać znajomych. Proszę uważać na firmy pobierające procent.

Avatar
Butterfly
Poszkodowany

Witam,

Miałam podobny przypadek, na nogę spadła mi szyba a nie miałam zadnych butów ochronnych ani rekawiczek. Miały zostać mi dopiero kupione gdyż poprzednie dawno się zniszczyły i w niczym nie pomagały. Niestety jakiś czas musiałam pracować bez nich. Szyba uszkodziła mi duży palec u prawej nogi, został prawie ucięty i grozila mi amputacja. Cale szczescie udało sie go przyszyć, ale nie jest w pelni sprawny i juz nie bedzie. Ciagle przebywam na zwolnieniu, nie wiem kiedy wroce do pracy. Co robić?

BF

Izabela Stryjewska
Izabela Stryjewska
Biegły / ekspert

Dzień dobry,

Jeżeli podczas pracy w Holandii doszło do wypadku z winy pracodawcy gdyż, np. zaniedbał on warunki BHP, Poszkodowany pracownik ma prawo dochodzić roszczeń z ubezpieczenia OC firmy. Pani opis jednoznacznie wskazuje, że brakowało odzieży ochronnej i tym samym warunki bezpieczeństwa zostały naruszone. Najważniejsze jest teraz udowodnienie, że wypadek zaistniał w podanych okolicznościach. Czy sporządzono protokół BHP? Na miejscu była karetka pogotowia czy też odwieziono Panią do szpitala? Zgłoszono wypadek do Inspekcji Pracy? Jeżeli protokół nie został sporządzony i nie ma potwierdzenia okoliczności zdarzenia, konieczne będzie ustalenie świadków, którzy będą w stanie je poświadczyć oraz przedstawić warunki pracy, tj.brak odzieży ochronnej itp. oraz sprawdzenie co zapisano w dokumentacji medycznej - czy zostało tam odnotowane, że wypadek był w pracy? Proszę również gromadzić całą dokumentację medyczną związaną z leczeniem po wypadku oraz rachunki i faktury za leczenie. Przy dochodzeniu odszkodowania w Holandii BARDZO WAŻNE jest potwierdzenie stopnia uszczerbku na zdrowiu. Roszczenia zgłasza się do ubezpieczyciela pracodawcy i obejmują one zadośćuczynienie, poniesione koszty leczenia oraz ew.utratę zarobków.

W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji, polecam zapoznać się z artykułem zawartym w naszym Poradniku: https://odzyskaj.info/poradnik-odszkodowania/wypadek-przy-pracy-w-holandii/

Pozdrawiam,

Izabela Stryjewska

  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.

Załóż konto lub zaloguj się aby odpisać