fbpx

axa ubezpieczenia komunikacyjne

 • This topic is empty.
Oglądasz 14 wpisów - 1 z 14 (wszystkich: 14)
 • Autor
  Wpisy
 • #201274
  utet

  Witam

  Zakupiłem sobie jakis czas temu AC w axa (i OC ubezpieczenie komunikacyjne) mam pytanie jako że byłem sprawcą szkody widomo poszkodowanemu dałem numer swojej polisy itd. ale do czego zmierzam czy axa robi problemy z wypłaceniem odszkodowania z AC ? Pytanie szczególnie do wszystkich którzy już coś takiego przechodzili lub mają znajomych którzy są tam ubezpieczeni.

  #263259
  wcpik

  nic mi o tym nie wiadomo;) na pewno wypłacą bez problemu! BA! nawet zapłacą więcej niż muszą;)
  Wogóle wszystkie ubezpieczenia typu Direct (AXA, Liberty, Comercial Union, Aliianz) są do bani.

  podpisano
  były agent ubezpieczeniowy ;)

  #263260
  utet

  Mówisz bo z tymi directowacmi to nie wiem co myśleć różnie mówią o axie ze niby szybki to u nich jest tylko zakup ;-)

  #263261
  wcpik

  no wiesz, 24 godziny i masz godne ubezpieczenie AC, przykładowo tak działa Liberty!
  Ubezpieczasz, masz kraksę, dzwonisz i 24 godziny Ci likwidują szkodę z AC. Nie możliwe?
  A jednak! Sprawdź sam ;) Liberty Direct :*

  #263262
  utet

  No ale ciągle mówimy o ubezpieczeniu komunikacyjny w AXIE jak jest u amerykańców nie wiem mnie do zakupu ubezpieczenia w axa skusiła szczerze powiedziawszy ładna muzyczka w reklamie ;-) inne kryteria wychodzą typu szybkość likwidacji szkody i problemy z wypłatą odszkodowania wychodzą teraz.

  #263263
  wcpik

  w punktu widzenia szkody OC – nie wiele Cię może interesować, bo tak naprawdę problem mieć będzie Twój poszkodowany. Może to dotyczyć Ciebie dopiero w momencie gdy upomni się o pieniądze od ciebie w ewentualnym procesie cywilnym;)
  szkoda AC – to już może boleć, umowy AC i OWU AC w AXA, Liberty, innych wszystkich ubezpieczalniach są tak nieładnie sformuowane, że zawsze coś się znajdzie aby nie wypłacić. Na przyszłość zapoznaj się z tymi dokumentami zanim podejmiesz decyzję i podpiszesz coś pod wpływem doznań artystycznych (czyt. „muzyczki”).
  Szkoda AC powinna zostać zamknięta tak samo jak szkoda w wypadku OC – w ciągu 30 dni. Jeżeli jednak ktoś (czyt. TU) uwija się z tym w mniej dni – jemu chwała.

  #263264
  Marcin101238

  mam pytanie kupilem niedawno samochod, umowa poprzedniego wlasciciela jest wazna jeszcze przez pol roku i ma on pelny pakiet . chodzi o to czy jak przepisuje pzu na siebie to przechodzi caly pakiet. na jakiej zasadzie to dziala?
  od zakupu pojazdu mina juz miesiac.
  ile przed koncem umowy nalezy ja zerwac czy poinformowac ubezpieczyciela

  #263265
  gendo

  W przypadku OC masz 30 dni na zrezygnowanie z ubezpieczenia zawartego przez zbywcę. Po tym terminie uznaje się, że chcesz kontynuować to ubezpieczenie. AC nie przechodzi na Ciebie.
  Jak jest z pakietowym ubezpieczeniem? Najlepiej dowiedzieć się w pzu 0 801 102 102, 24/h

  #263266
  Ubezpieczona

  Niezależnie od tego czy ubezpieczenie jest pakietowe czy nie przy zakupie auta przechodzi tylko OC a AC trzeba będzie dodatkowo dokupić. Jeśli minął już miesiąc to masz nie możesz już zrezygnować z tego oc, a jeśli nie będziesz chciał go w przyszłym roku musisz wypowiedzieć najpóźniej na jeden dzień przed jego zakończeniem.

  #263267
  RH

  Odradzam mnie jeszcze nie wypłacili. Napisz to otrzymasz szczegóły.

  #263268
  mareskor

  AXA to dziadostwo, dzisiaj odmówili mi wystawienia zaświadczenia po angielsku, W PZU i Hestia bez żadnego problemu. Odpowiedziano mi, że w Polsce językiem urzędowym jest polski. A co to jest za urząd. Będę płacił więc za tłumacza przysięgłego. NIGDY W ŻYCIU AXA!!!

  #263269
  karol326

  witam wszystkich. Ubezpieczenie a AXA polecam ale nie dajcie się naciągnąć na NW bo jako nieszczęśliwy wypadek uznają tylko ten podczas którego samochód jest w ruchu!!! więc jak złamiesz sobie nogę na dziurawej drodze wychodząc z samochodu to nic nie dostaniesz.Lepiej NW wykupić tam gdzie za nieszczęśliwy wypadek uznaje się nieszczęśliwy wypadek a nie dzielenie na te bardziej nieszczęśliwe i te „naprawdę” nieszczęśliwe ale w ruchu.

  #263270
  Anabea

  Aby znaleźć tanie i dobre ubezpieczenie można skorzystać z porównywarek ubezpieczeniowych które oferują kilka ofert różnych towarzystw na raz.

  #263271
  suchyprzemek

  Sprawdzałem w wielu towarzystwach i w Liberty Direct pakiet OC + AC wyszedł mi najtaniej. Do tego pełna wygoda bo auto ubezpieczyłem nie wychodząc z domu. Jeśli chodzi o odszkodaowanie to mam nadzieję, że nigdy nie będę musiał sprawdzać czy to dobra firma czy zła.

Oglądasz 14 wpisów - 1 z 14 (wszystkich: 14)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.