fbpx

Błąd lekarski – tak mi się przynajmiej wydaje

Avatar
aguska1972
Poszkodowany

Witam

Jestem z Wrocławia i chciałabym się dowiedzieć czy we Wrocławiu są kompetentne firmy zajmujące się ewentualnymi odszkodowaniami od lekarzy . W jaki sposób się to odbywa itp., itd. Za informację z góry dziękuję

Avatar
Pire
Poszkodowany

Dzień dobry!

A co się stało ?

Avatar
aguska1972
Poszkodowany

Więc zacznę od początku . 18 września ubiegłego roku miałam wypadek w pracy .Zakład pracy wezwał pogotowie. Pan ratownik stwierdził ,że nic mi nie jest ,że noga nie jest złamana i kazał samej mi pójść do karetki ,z karetki na SOR też sama dreptałam .Po prawie pięciu godzinach oczekiwania wreszcie się mną zajęto .Pan sanitariusz zawiózł mnie na RTG , i zdjęcie wykazało ,że mam złamane wszystkie pięć kości śródstopia .Przyszedł ortopeda ,założył gips . Powiedział mi żebym zostałą dzień lub dwa ,bo nie mógł ustawić dobrze złamania ponieważ kości się zapadły. Wytłumaczył mi ,że tak się stało dlatego ,że chodziłam na tej połamanej nodze. Opowiedziałam panu doktorowi jaki mądry ratownik po mnie przyjechał i cwaniakował ,że nic mi nie jest. (Wiem ,że tu jest już zaniedbanie ,bo jeśli jest podejrzenie o złamanie pacjent nie powinien chodzić ,noga powinna być unieruchomiona zanim pojedzie się do szpitala) Zostałam w tym szpitalu ,po tygodniu byłam operowana w wyniku czego miałam druty w 2,3 i 4 kości śródstopia.Po wyjściu ze szpitala trafiłam do przychodni przyszpitalnej i tam też kontynuowałam leczenie . Po sześciu tygodniach ortopeda ,zrobił rtg, stwierdził ,że wszystko idealnie się zrosło ,zdjęli mi gips ,wyciągnęli druty i wtedy zaczeła się moja gehenna.Stopa puchła do wielkości bochenka chleba ,a ból taki jakbym ja dopiero połamała. Poszłam do lekarza rejonowego i poprosiłam o skierowanie do ortopedy w celu skonsultowania moich obaw . I co się okazało ,że pod koniec stycznia moja noga nie miała kompletnego zrostu właśnie w tych kościach których miałam druty .Także tamten ortopeda usunął mi druty i gips z nogi która nie była zrośnieta . Tmten tęz ortopeda w lutym powiedział mi ,że dla niego pomimo braku zrostu kości to jestem już zdrowa .

Czy to jest zaniedbanie ,bo według mnie tak .Noga do dziś mnie boli ,boli 24 h na dobę,utykam na nią puchnie jak trochę pochodzę.DDlatego chciałabym się dowiedzieć czy ten skutnięty pan doktorek może ponieść tego jakięs konsekwencje

Avatar
aguska1972
Poszkodowany

Witam i dziękuję za odpowiedź .Proszę mi powiedzieć gdzie w takim razię załatwia się taką komisję lekarską itd. Z góry dziękuję

Avatar
Pire
Poszkodowany

Przed komisją warto zawsze wybrać się też z pełnomocnikiem - pełnomocnicy szpitala i ubezpieczyciela potrafią sponiewierać emocjonalnie.

Avatar
Samuraj
Poszkodowany

Nie wiem jak we Wrocku ale znam świetnych fachowców z Krakowa. Wiem, że podchodzą do sprawy na prawdę rzetelnie i mają specjalizację doktorską, mają na swoim koncie wiele publikacji o błędach lekarzy, nie mogę wrzucić linka bo jestem nowy ale zachęcam do poszukania w google na frazę wokanda medyczno prawna.

Avatar
aguska1972
Poszkodowany

Dziękuję .

Ale ponoć w moim przypadku swoich roszczeń jeśli się zdecyduję będę musiala dochodzić w sądzie ,a nie przed wojewódzką komisją lekarską

Avatar
komin
Poszkodowany

Trzeba udowodnić, że to błąd lekarski. Czyli komisja musi stwierdzić że przez to, że stąpała pani na połamanej nodze za sugestią ratownika a ortopeda spieprzył sprawę. To są zwykle trudne sprawy, bo lekarze to klika. Na pewno potrzebna będzie pomoc kancelarii odszkodowawczej.

Avatar
wu1
Poszkodowany

Witam, serdecznie zapraszam na kancelariawinnicki.pl. Nasz zespół składa się z doświadczonych i dynamicznych prawników, radców prawnych wywodzących się ze środowiska Uniwersytetu Warszawskiego. Działamy na terenie całej Polski dlatego już dziś zapraszam do bezpłatnej konsultacji.

Avatar
marendale
Poszkodowany

Jeśli w nodze odczuwasz ból i nie możesz normalnie chodzić, to można starać się o odszkodowanie, tym bardziej jeśli wystapiły zaniedbania ze strony lekarza. W takim razie dobrze będzie poszukać solidnego prawnika.

Avatar
Agata
Poszkodowany

Jak wszystko, tak i SORy mogą oferować różny poziom opieki nad pacjentem. Lepszy i gorszy.

Avatar
Maniek48
Poszkodowany

znając życie pewnie to będzie dłuuuga batalia...

  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.

Załóż konto lub zaloguj się aby odpisać