Błędna diagnoza

Jarna
Poszkodowany

Witam,

Dokładnie 10 miesięcy temu podczas gry w piłkę doznałem urazu prawego kolana. Dwie godziny po owym zdarzeniu udałem się do szpitala gdzie po rentgenie lekarz stwierdził, iż kolano jest skręcone po czym owinął mi je w bandaż i kazał oszczędzać, a jak dalej będzie boleć to polecił, abym udał się do specjalisty. Od tamtego czasu byłem już u niezliczonej ilości ortopedów, bowiem owego kolana nie mogę zgiąć do końca. Każdy z tych panów mówił co innego, a to, że mam zapalenie stawu, a to, że będzie potrzeba artroskopia, a to, że nie trzeba na razie nic z tym robić. W końcu jeden z nich dał mi skierowanie na rezonans magnetyczny. Rezultat ? Zerwanie więzadeł i pęknięcie łąkotki w dwóch miejscach. Potrzebny zabieg zarówno rekonstrukcji owych więzadeł jak i łąkotki. Byłem też na rehabilitacji gdzie dowiedziałem się, że owy pan doktor u którego byłem zaraz po wypadku popełnił duży błąd nie wkładając mi tej nogi w gips, bowiem wszystko byłoby już w porządku, a tak ja już niemal rok męczę się z tym kolanem co nieco utrudnia mi moją aktywność, bowiem jestem sędzią piłkarskim. Moje pytanie więc brzmi : czy mogę żądać odszkodowania, tudzież pozwać owego lekarza za błąd medyczny ? Od razu zaznaczam, że lekarz ten potraktował mnie bardzo jakby to rzecz "po macoszemu" i raczej nie przejął się mną zbytnio. Może wpływ miała na to godzina, wszak było już 12 minut po północy...

Mam wszystkie dokumenty, które zebrałem od tamtej pory, łącznie z kartą która została mi wypisana po wizycie w szpitalu, na której to widnieje oczywiście nazwisko lekarza.

Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam,

Mateusz

gregory74
Poszkodowany

witam,

Od tego roku nieco poszerzył się krąg osób, którzy beda mogli starac sie o odszkodowanie w takich przypadkach. Chodzi o grupę 'błędów medycznych'. Osobom, którym w wyniku KOMPLIKACJI lub POWIKŁAŃ pogorszył się stan zdrowia lub w tych przypadkach osób u których nie uzyskano oczekiwanego rezultatu zdrowotnego (np. w wyniku zabiegu operacyjengo) - mogą być podstawy do odszkodowania.

Nie są to błędy medyczne, lecz nieprzewidywalne problemy zdrowotne. Jak każda taka sprawa, ma swój finał w sądzie (przeważnie przerzuca sie odpowiedzialność z lekarza na placówke w której miało to miejsce).

Jednakże bez analizy dokumentów ciężko jest coś wyrokować. W razie pytań proszę pisać grzegorzkorczynski(malpa)wp.pl

Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.

Załóż konto lub zaloguj się aby odpisać