fbpx

chlonniak zlosliwy w wojsku

 • This topic is empty.
Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
 • Autor
  Wpisy
 • #200617
  ricardo19

  witam mam pytanie po półrocznej służbie wojskowej jako wartownik w 2000 r wyrósł mi guz po miesiącu na izbie trafiłem do szpitala gdzie okazało się ze mam raka, jak powszechnie wiadomo przy zachorowaniach tego typu pomaga zmęczenie,źle odżywianie, a co najważniejsze była to jednostka gdzie były 72 magazyny warty odbywały się co 24h w dzień po warcie chodziliśmy układać bron w magazynach bron była zróżnicowana a raczej każdy rodzaj jakim dysponuje polskie wojsko oraz wszelakiego rodzaju amunicja,przy skaldzie niewypałów niejedno krotnie stały znaki o możliwym promieniowaniu.wracając do mojej sytuacji do wojska wstępowałem zdrowy jak ryba a nawet bylem bardzo odporny dostałem kategorie A,w szpitalu po chemioterapii zostałem przeniesiony do rezerwy, zus przyznał mi rentę wojskowa ale przyczyna bez związku ze służbą,rentę która była zmniejszana co rok odebrano mi po 5 latach. teraz nie mogę znaleźć pracy bo nie moge wykonywać 80% zawodów które mi szkodza łapię 90% wirusów i pewnie będzie tak do końca życia o ile go dużo zostalo! pisze tu bo słyszałem w telewizji w uwadze o identycznym przypadku chłopak wygrał sprawę i dostaje dożywotnia rentę.
  pozdrawiam i czekam na odpowiedz

  #260184
  magdalena32

  cześć, jestem nowa na tym forum, ale postaram się aktywnie uczestniczyć i pomagać jak będę znała odpowiedź:)
  posiadasz jakieś dowody na istnienie promieniowania w jednostce? bez dowodów ciężko będzie cokolwiek uzyskać, wojsko to nie zabawa niestety, mają że tak powiem, silne plecy:/
  masz może świadków?

  #260185
  Radek232

  witam,
  mam podobny problem a mianowicie:
  od listopada pełnię zasadniczą służbę wojskową i od tego czasu miałem przewlekłe stany zapalne oka, lekarza wojskowy leczył mnie sam bez kierowania do lekarza okulisty leczenie nic nie pomagało i dostałem kolejnego stanu zapalnego który był bardziej silniejszy od poprzednich. Lekarz wojskowy stwierdził zapalenie spojówek i podjał sam sie leczenie bez konsultacji i badania okulistycznego. Leczenie nic nie dawało i wzrok sieę pogorszał… lekarz na to nie reagował jak i również na moje prośby dotyczące wysłania mnie do okulisty twierdząc ze wszystko jest ok… po pewnym czasie udało mi się wydostać na przepustkę i udałem sie do okulisty który stwierdził, blizne w oku po źle leczonym zapaleniu rogówki co się okazało a nie spojówki jak to stwierdził lekarz w wojsku… mam problemy ze wzrokiem a wojskowe organy nie chętnie chcą mi pomóc.. w dodatku gdy miałem zwolnienie lekarskie ściągnieto mnie do wojska po czym stwierdzono, że nie jest ono akceptowane w wojsku i dostałem „dodatkowe” zajęcia co nie umożliwiało mi prawidłowe podawanie leków do oka. Teraz odczuwam tego skutki gdyż widzę bardzo słabo na to oko i jest w stanie tylko je uratować przeszczep rogówki.
  jak mam się starać o odszkodowanie? od czego zacząć?
  mam pełno zaświadczeń lekarskich o mojej chorobie oraz opisy… Niby wszystko do udowodnienia tylko nie wiem od czego zacząć??

  #260186
  Ewania

  Niestety, serdecznie wspołczuję, ale wszystko wskazuje na to, ze z uwagi na brak naglosci zdarzenia, jako niezbednego elementu definicji wypadkowej – bedą to zachorowania a nie wypadki przy pracy. :-((

Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.