fbpx

co mam zrobić po wypadku komunikacyjnym

 • This topic has 4 odpowiedzi, 5 odpowiedzi, and was last updated 15/05/2020 by Marta Sordon.
Oglądasz 5 wpisów - 1 z 5 (wszystkich: 5)
 • Autor
  Wpisy
 • #200895
  malina5095

  Witam.28 stycznia tego roku uczestniczylam w wypadku komunikacyjnym.Jechałam do pracy,gdy wyjezdalismy z zakretu wpadliśmy w poślizg w wyniku czego kierowca stracił panowanie nad kierownicą , po czym wpadliśmy do rowu zatrzymując się na dachu.Ja siedziałam z tyłu,w wyniku wypadku doznałam wielu obrażeń takich jak:wieloodłamowe złamanie obojczyka lewego z przemieszczeniem odłamów, urazowe pęknięcie śledziony,potłuczenie ogona trzustki,nerki lewej oraz serca,rany szarpane nosa,małżowiny usznej prawej i lewej(miałam razem 46 szwów),stłuczenie oczodołu lewego z opadaniem powieki górnej lewej,uraz wielonarzadowy,wstrząs krwotoczny oraz głebokie otarcia naskórka i rany głowy prawej stronę.Spędziłam 10 dni w szpitalu w tym dwa dni w śpiączce framagologicznej.Jestem drugi miesiąc na zwolnieniu i nadal noszę gipsową ósemkę,oraz mam opadniętą powieke.Czeka mnie zabieg na powięke,ponieważ mam uszkodzony dzwigacz tej powieki.chciałabym się dowiedziec za co należa mi się pieniadze i czi wogole mi sie naleza i o co moge sie starac,czy należy mi sie renta rechabilitacyjna.Nie wiem jak długo potrwa leczenie czy juz moge się starać o odszkodowanie.

  #261160
  Campter.pl

  Witam,
  Pani wypadek należał do bardzo ciężkich, proszę skupić swoją uwagę na leczeniu.
  Czy posiada Pani informacje na temat sprawcy? Czy prokuratura zajęła się już sprawą i będzie sprawa karna przeciwko sprawcy (z Pani opisu wnioskuję, że sprawca powinien zostać postawiony przed sądem)?
  Oczywiście ma Pani możliwość ubiegania się o odszkodowanie za powstałe w wypadku szkody.
  Roszczenia będą przedstawiały się następująco:
  – zadośćuczynienie na podstawie art. 444. § 1. KC i art. 445 § 1 KC
  – zwrot kosztów leczenia i rehabilitacji – w razie uargumentowanej konieczności ubezpieczalnia musi wyłożyć pieniądze na leczenie z góry:
  „Art. 444. § 1. W razie uszkodzenia ciała lub wywołania rozstroju zdrowia naprawienie szkody obejmuje wszelkie wynikłe z tego powodu koszty. Na żądanie poszkodowanego zobowiązany do naprawienia szkody powinien wyłożyć z góry sumę potrzebną na koszty leczenia, a jeżeli poszkodowany stał się inwalidą, także sumę potrzebną na koszty przygotowania do innego zawodu”.
  – renta na zwiększone potrzeby (związane z leczeniem, dietą, rehabilitacją):
  „Art. 444 § 2. Jeżeli poszkodowany utracił całkowicie lub częściowo zdolność do pracy zarobkowej albo jeżeli zwiększyły się jego potrzeby lub zmniejszyły widoki powodzenia na przyszłość, może on żądać od zobowiązanego do naprawienia szkody odpowiedniej renty.”
  – zwrot utraconych dochodów – z uwagi, iż wypadek miał miejsce w drodze do pracy to roszczenie może dotyczyć wyłącznie utraconych podwyżek, premii, prowizji,
  – renta tytułem niezdolności do pracy.
  Roszczenie proszę skierować do ubezpieczyciela OC sprawcy. W razie potrzeby służę radą.

  #261159
  keri
  irciam wrote:
  Mialam dwa dni temu kolizje drogową, kierowca wyjezdzajacy z podporzadkowanej uderzyl w inny samochod po czym odbil sie od niego i uderzyl w moj samochod. Uderzylam sie nosem w kierownicę, jednak bezposrednio po zdarzeniu nie bolał mnie i nie bylo zadnego obrzeku. Policjantowi ktory spytal czy cos mi jest powiedzialam ze wszystko OK, jednak wieczorem nos spuchl i boli. Czy jest szansa zeby zglosic to do ubezpieczalni i z tego tytulu otrzymac odszkodowanie?
  #383089
  Marika
  Uczestnik

  Mialam wypadek 22.12.2018r za wypadek dostałam rok w zawieszeniu na trzy lata i kuratora sądowego. Wczoraj zatrzymala Mnie policja i zostalam poinformowana ze zostaly zatrzymane mi uprawnienia do prowadzenia pojazdu dokładnie 4.11.2019 o czym nie byłam poinformowana dostalam 500zl mandatu karnego za prowadzenie pojazdu bez uprawnień. W wypadku dostalam 11pk konto mialam czyste ani jednego punktu karnego. Co moge zrobic w tym przypadku jak mogę starac się o prawo kazdy jak je odzyskac i na jaki czas zostalo zabrane.

  #383128
  Marta Sordon
  Moderator

  Witam serdecznie,
  o cofnięciu prawa jazdy należy skutecznie powiadomić, powinna więc Pani otrzymać pisemne powiadomienie, jeśli nie zostało oni skutecznie doręczone, może Pani złożyć odwołanie.
  Proszę sprawdzić, czy w prawie jazdy nie znajduje się inny adres zamieszkania, być może korespondencję przesłano na wskazany tam, a już nieaktualny, adres korespondencyjny.
  Decyzję o zatrzymaniu prawa jazdy wydaje starosta, do niego również (za pośrednictwem samorządowego kolegium odwoławczego składa się odwołanie).
  Koniecznym będzie jednak wyjaśnienie, czy decyzję do Pani przesłano i na jaki adres. Wyjaśnienie sytuacji pozwoli bardziej szczegółowo udzielić odpowiedzi na pytania dot. dalszego postępowania w sprawie.
  W przypadku chęci dokonania analizy sprawy zachęcamy do kontaktu za pośrednictwem strony – w miejscu „Zadaj pytanie”
  Pozdrawiam
  Marta Sordon
  .

Oglądasz 5 wpisów - 1 z 5 (wszystkich: 5)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.