fbpx

Compensa

• This topic is empty.
Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
  • Autor
    Wpisy
    goral28

Witam,
    miałem szkodę parkingową w samochodzie Chrysler Grand Voyager 2001r. Po powrocie z zakupów zauważyłem mocne wgniecenie z załamaniami na tylnym błotniku. Z racji że nie było już sprawcy zgłosiłem szkodę z mojego AC.
    Szkodę wyceniono mi na 1100 zł bez wymiany błotnika tylko szpachlowanie!!! Zakład naprawczy stwierdził że przy takich szkodach powinna być uznana wymiana błotnika a nie szpachel, nawet agent który ubezpieczał mi samochód stwierdził że coś jest nie tak. za 1100 zł mało który zakład chce mi to zrobić nie wspominając a serwisie chryslera:)
    Mam pytanie od czego zacząć raklamację, czy posiłkować się opinią innego rzeczoznawcy? Gdzie zgłosić zazalenie do firmy czy do sądu ? I jakie mam szanse na wygranie. Wiadomo że firmy ubezp. mają swoich adwokatów a ja jestem sam.

Pozdrawiam

asia

Witam.
    Warto jest zatem napisać pismo roszczeniowe do TU Compensa, w którym poruszy Pan kwestię wymiany błotnika na nowy. Dobrym argumentem niewątpliwie byłaby opinia niezależnego rzeczoznawcy, jednak za taką ocenę będzie Pan musiał zapłacić z własnej kieszeni (w przypadku AC nie podlega ona zwykle zwrotom).
    Sąd jest ostateczną instancją do jakiej powinien Pan się zwrócić, m.in. z uwagi na koszty jakie poniesie Pan w postępowaniu.
    pozdrawiam

goral28

Dzięki,
    jeszce jedno czy w reklamacji mam się powoływać na jakieś przepisy lub akty??

Campter.pl

Nie ma takiej potrzeby, chociaż zawsze jest to atut, gdy zna się podstawę swoich roszczeń.

Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.