fbpx

Compensa

 • This topic is empty.
Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
 • Autor
  Wpisy
 • #200114
  goral28

  Witam,
  miałem szkodę parkingową w samochodzie Chrysler Grand Voyager 2001r. Po powrocie z zakupów zauważyłem mocne wgniecenie z załamaniami na tylnym błotniku. Z racji że nie było już sprawcy zgłosiłem szkodę z mojego AC.
  Szkodę wyceniono mi na 1100 zł bez wymiany błotnika tylko szpachlowanie!!! Zakład naprawczy stwierdził że przy takich szkodach powinna być uznana wymiana błotnika a nie szpachel, nawet agent który ubezpieczał mi samochód stwierdził że coś jest nie tak. za 1100 zł mało który zakład chce mi to zrobić nie wspominając a serwisie chryslera:)
  Mam pytanie od czego zacząć raklamację, czy posiłkować się opinią innego rzeczoznawcy? Gdzie zgłosić zazalenie do firmy czy do sądu ? I jakie mam szanse na wygranie. Wiadomo że firmy ubezp. mają swoich adwokatów a ja jestem sam.

  Pozdrawiam

  #258159
  asia

  Witam.
  Warto jest zatem napisać pismo roszczeniowe do TU Compensa, w którym poruszy Pan kwestię wymiany błotnika na nowy. Dobrym argumentem niewątpliwie byłaby opinia niezależnego rzeczoznawcy, jednak za taką ocenę będzie Pan musiał zapłacić z własnej kieszeni (w przypadku AC nie podlega ona zwykle zwrotom).
  Sąd jest ostateczną instancją do jakiej powinien Pan się zwrócić, m.in. z uwagi na koszty jakie poniesie Pan w postępowaniu.
  pozdrawiam

  #258160
  goral28

  Dzięki,
  jeszce jedno czy w reklamacji mam się powoływać na jakieś przepisy lub akty??

  #258161
  Campter.pl

  Nie ma takiej potrzeby, chociaż zawsze jest to atut, gdy zna się podstawę swoich roszczeń.

Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.