fbpx

Czekam na zmiłowanie PTUW i Partner

• This topic is empty.
Oglądasz 2 wpisy - 1 z 2 (wszystkich: 2)
  • Autor
    Wpisy
    pdarek12

W Październiku 16-go spowodował kolizję z moim pojazdem, pewien Łobuz i uciekł.
    Łobuzem został mianowany dopiero po tym jak uciekł.
    Zgłosiłem to na policję i podałem nr rejestracyjny.
    Moje OC w HDI więc zgłosiłem szkodę również do nich, dokonali oględzin i nie kazali nic usuwać,
    ponieważ ZU sprawcy może nie uznać wyceny.
    Policja nareszcie 12 grudnia poinformowała mnie, że sprawę kierują do sądu.
    W miedzy czasie HDI informuje, że dalsze postępowanie kieruje do Pocztowego Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych, ponieważ (domniemany sprawca) jest tam ubezpieczony.
    Ni z tego ni z owego pojawia się firma Partner informującą mnie pisemnie, że na mocy upoważnienia
    będą prowadzić dalsze postępowanie likwidacyjne.
    Po kilku dniach przysyłają pismo z cytatami z Ustawy o ubezpieczeniach i przypominają o prowadzeniu postępowania w celu ustalenia odpowiedzialności PTUW.
    A ja dalej poruszam się obitym pojazdem i czekam cierpliwie.
    Uzyskałem informację w Sądzie że wyrok uprawomocnił się 20 lutego.
    Bardzo proszę o poradę.
    Ile jeszcze mogę oczekiwać na likwidację szkody?
    Co mogę uczynić na dzień dzisiejszy?
    Ciekaw jestem jak sobie radzą ci co pracują w tych firmach ubezpieczeniowych i likwidacyjnych,
    jeśli spotka ich nieszczęście takie jak mnie, chyba że jeżdżą autobusami i innymi środkami do tego
    stworzonymi.

Pablo_1st

1)W przypadku braku ustalonego sprawcy zdarzenia możesz zgłosić szkodę w dowolnej ubezpieczalni na terytorium kraju. HDI wprowadziło CIę w błąd sugerując, że ich ocena techniczna uszkodzeń nie będzie honorowana, zatem pojazd możesz naprawić. Oczywiście zdarzają się próby zmiany kwalifikacji „po fakcie” na podstawie zdjęć, ale w żadnym sądzie to nie przejdzie.
    2) Partner występuje tu prawdopodobnie w roli likwidatora szkód w imieniu PTUW. Jesli pojazd byłby już naprawiony to wiedząc to co już teraz, napisałbyś pismo do HDI, żeby przesłali dokumentację szkody do PTUW w celu dalszej likwidacji. Zresztą teraz możesz zrobić to samo, chyba, że Partner wykonał powtórne oględziny. Mają 30 dni na zakończenie likwidacji od daty powzięcia inforamacji o szkodzie. Wyrok prawomocny powinien oczywiście popchnąć temat

Oglądasz 2 wpisy - 1 z 2 (wszystkich: 2)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.