fbpx

czy mam prawo do odszkodowania

• This topic is empty.
Oglądasz 2 wpisy - 1 z 2 (wszystkich: 2)
  • Autor
    Wpisy
    marmim

6 dni temu byłam pasażerką w wypadku samochodowym jechałam z mama samochodem kiedy z drogi podporządkowanej wyjechało auto i uderzyło w bok naszego samochodu od mojej strony ,mamie się nic nie stało ale ja mam ogólne potłuczenia miednicy , biodra i nadgarstka w ręce. Jestem chora na reumatoidalne zapalenia stawów i od czasu wypadku mam straszne bóle w miejscach potłuczeń i za bardzo nie mogę się poruszać z tego powodu (lekarz stwierdził że te bóle mogą w przyszłości powracać oraz występować często) dodatkowo jestem studentką i dostałam zwolnienie lekarskie na uczelnie na 3 tygodnie (potem do kontroli)
    Czy mam prawo starać się o odszkodowanie z OC sprawcy i do kiedy mam złożyć papiery do ubezpieczalni??

Campter.pl

Witaj,
    oczywiście jako osoba poszkodowana możesz starać się o odszkodowanie z OC pojazdu sprawcy.
    Roszczenia przedawnią się po 3 latach (chyba, że sprawa zostanie skazany prawomocnym wyrokiem za popełnienie przestępstwa – wówczas sprawa przedawni się po 10 latach). Masz więc sporo czasu na zebranie dokumentacji i zgłoszenie roszczenia. Osobiście jednak radzę zgłosić roszczenie już teraz.
    pozdrawiam

Oglądasz 2 wpisy - 1 z 2 (wszystkich: 2)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.