fbpx

Czy moge ubiegac sie o odszkodowanie…

• This topic is empty.
Oglądasz 2 wpisy - 1 z 2 (wszystkich: 2)
  • Autor
    Wpisy
    Kobussis

Witam,
    mam pytanie czy mam szanse uzyskać odszkodowanie za straty moralne w związku z uszkodzenym/zerwanym dachem oraz przeżyciami które miały miejsce podczas ostatniego churaganu w Polsce (stres w związku ze zniszczonym dachem, strach o okna – blacha uderzała o ściany blisko okien, wezwanie pogotowia do osoby zamieszkałej w budynku z podejrzeniem zawału serca oraz chorobowe drugiego mieszkańca. Zalecenie ewakuacji przez straż pożarną. Poza tym problem znalezienia wykonawcy naprawy zniszczeń oraz zapowiadane opady śniegu i zawieje, co powoduje kolejny stres), tak jak ma to miejsce w wypadkach komunikacyjnych (osobą która ucierpiała w wypadku komunikacyjnym uzyskała takowe ubezpieczenie).

Ubezpieczycielem jest PZU.

Proszę o odpowiedzi na powyższe pytanie…

Z góry dziękuje i pozdrawiam..

Campter.pl

Z Pana wpisu wynika, iż posiada Pan ubezpieczenie majątkowe dotyczące domu. Niewątpliwie na podstawie umowy ubezpieczenia z PZU może Pan dochodzić odszkodowania z tytułu uszkodzeń powstałych podczas i wskutek wichury. Niestety obecnie nie są mi znane ubezpieczenia, które rekompensowały by straty moralne, dlatego stwierdzić należy, że posiada Pan uprawnienia do takiego roszczenia.

Oglądasz 2 wpisy - 1 z 2 (wszystkich: 2)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.