fbpx

czy należy mi się odszkodowanie od miasta

 • This topic is empty.
Oglądasz 2 wpisy - 1 z 2 (wszystkich: 2)
 • Autor
  Wpisy
 • #201127
  slonik

  wracając z pracy podknełem się na drodze i wpadłem do rowu z wys 3m złamałem kręgosłup trzon l5 mało tego potym zdarzeniu moja żona zczeła krwawić i pare dni póżniej poroniła jeżeli mi sie należy to gdzie mam sie z tym udać

  #262824
  Ewania

  Jesli jestes ubezpieczony indywidualnie/prywatnie to do swojego agenta ubezpieczeniowego. Jesli jestes ubezpieczony grupowo w zakladzie pracy to do kogos w kadrach lub płacach kto prowadzi te sprawy.
  Ponadto – pracodawca ma obowiazek sporzadzic karte wypadku w drodze z pracy do domu. Jesli okaze sie, ze wypadek spelnia warunki do uznania go za wypadek w drodze z pracy do domu to zwolnienie lekarskie bedziesz mial 100% płatne.
  Niestety – kilka lat temu zlikwidowano inne swiadczenia z tytulu „wypadkow w drodze” – tak wiec nie ma tez jednorazowych odszkodowan z ZUS-u z tego tytulu (jak to ma miejsce przy wypadkach PRZY pracy).
  Dalej – CO bylo przyczyną potknięcia? KTO odpowiada za niezabezpieczony głeboki wykop/rów? CZY byl on niezabezpieczony? Jak to sie stalo, ze niezabezpieczony byl w poblizu drogi, po ktorej chodzą piesi?
  Czy byla moze jakas duza nierownosc chodnika? Czy znajdzie sie jakas przyczyna lezaca po stronie zarządcy/administratora tego terenu, gdzie się potknąłeś?
  Jeśli tak – możesz starać się o odszkodowanie od niego na drodze powództwa cywilnego, czyli z OC. Wtedy weźmie się pod uwagę pozostałe okolicznosci (oprocz Twoich obrazen) – czyli rowniez poronienie żony.
  Istotne bedzie rowniez, czy byles w momencie wypadku trzezwy?
  Pozdrawiam.

Oglądasz 2 wpisy - 1 z 2 (wszystkich: 2)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.