fbpx

czy pójdę do więzienia?

Karol222222
Poszkodowany

Witam

Rok temu kolega dostał wezwanie do wskazania kierującego w sprawie przekroczenia dozwolonej prędkości (zdjęcie z fotoradaru). Był on faktycznym sprawcą wykroczenia jednak ze względu na ilość wcześniejszych jego wykroczeń i zdobytych punktów karnych poprosił mnie o wzięcie winy na siebie. Zgodziłem się i przesłałem oświadczenie z moimi danymi drogą e-mail do wskazanej straży miejskiej. Jednak mandat nie przychodził. Po roku przyszło do faktycznego sprawcy wykroczenia (kolegi) pismo z informacją o skierowaniu sprawy do sądu. Okazało się że podczas wysyłania oświadczenia drogą internetową pomyliłem jedną literę w adresie mailowym i oświadczenie nie dotarło do adresata (w mojej skrzynce mailowej jest dowód że oświadczenie starałem sie przesłać w zakładce "wysłane").. Kolega napisał pismo do sądu i podał mnie jako świadka. Dlatego zwracam się z prośba o pomoc w tej sprawie, chciałbym przyznać się do winy jednak boję się konsekwencji. Jaką karę może narzucić na mnie sąd za chęć pomocy koledze i podanie siebie jako sprawcy mimo iż było to kłamstwo oraz za przesłanie oświadczenia na nie właściwy adres?? Jaką kwotą może obciążyć mnie sąd??

Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.

Załóż konto lub zaloguj się aby odpisać