fbpx

czy to jest wypadek??

• This topic is empty.
Oglądasz 2 wpisy - 1 z 2 (wszystkich: 2)
  • Autor
    Wpisy
    damianroy

Witam
    Doprowadził mnie na to forum taki oto problem :
    Pracuje w pewnej firmie jako monter na lini produkcyjnej , jest to praca ręczana bez użycia maszyn często ludzie ulegają przy tej pracy uszkodzenia nadgarstka lub ścięgien, ja jakoś trzymałem sie 5 lat ale w ostatnim czasie zostały dość radykalnie podniesione normy przez pracodawcę i moja ręka zaczęła nawalać przypuszczam że bez gipsu sie nie obejdzie i że dzisiaj juz nie zdołam wykonywać swojej pracy. Były takie przypadki ale pracodawca i behapowiec mówią że to nie wypadek tylko przesilenie ręki ….. czy to jest wypadek ??
    dziękuje za porady.

Ewania

Jest to stan chorobowy w wyniku dlugotrwalego przesilenia pewnych grup mięsniowo-kostnych zapewne.
    I jako taki – z uwagi na brak nagłosci zadzialania przyczyny (a naglosc jest jednym z niezbednych elementow definicji wypadkowej) – rzeczywiscie nie daje podstaw do uznania schorzenia za wypadek przy pracy.
    Trzebaby jednak rozwazyc mozliwosc starania sie o uznanie choroby za chorobe zawodową – tym bardziej jesli – jak mowisc-nie jest to pierwszy taki przypadek.
    Jesli sie nie myle – jedną z chorob zawodowych jest tzw. zespoł cieśni nadgarstka. Porozmawiaj z lekarzem czy w Twoim przypadku ma miejsce cos takiego wlasnie i czy mozesz zlozyc wniosek (Ty albo lekarz) o uznanie choroby za chorobe zawodową.
    Ja bym na Twoim miejscu tak wlasnie zrobila.

Oglądasz 2 wpisy - 1 z 2 (wszystkich: 2)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.