fbpx

Czy ubezpieczyciel ma prawo wstrzymac wypłate odszkodowania?

• This topic is empty.
Oglądasz 2 wpisy - 1 z 2 (wszystkich: 2)
  • Autor
    Wpisy
    Ada

Witam !

3 tygodne temu brałam udział w kolizji drogowej w której uczestniczyły 4 samochody. Stałam w korku i uderzyły we mnie dwa samochody z tyłu , ja nastęnie uderzyłam w samochód przedemną Policja wyznaczyła winnego który nie przyjął mandatu i sprawa została skierowana do sądu grodzkiego. Firma ubezpieczeniowa winnego zadecydowała o szkodzie całkowitej mojego pojazdu. otrzymałam już kosztorys i po kontakcie z ubezpieczycielem otrzymalam informację iż w tej chwili oczekują na notatke z policji z opisem kolizji. Czy w przypadku, kiedy winny nie przyjmuje mandatu, ubezpieczyciel ma prawo odmówic mi wypłaty odszkodowania do monentu rostrzygnięcia sprawy w sądzie? Jesli tak, to czy istnieje jakakolwiek szansa na przyspieszenie wypłaty odszkodowania. Wspomnę że napewno ja nie jestem winna, wiec sprawa w sądzie będzie roztrzygała winę między dwoma innymi uczestnikami.

Z góry dziękuje za pomoc

imported_michal

niestety mogą przeciągnąć wypłatę do wydania prawomocnego wyroku. Z drugiej strony ubezpieczalnia ma obowiązek samodzielnie zbadać kto jest winny powstania szkody…ale prawdopodobnie będzie przeciągać do momentu wydania wyroku.

Oglądasz 2 wpisy - 1 z 2 (wszystkich: 2)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.