fbpx

Czy za mobbing można dostać odszkodowanie?

 • This topic is empty.
Oglądasz 5 wpisów - 1 z 5 (wszystkich: 5)
 • Autor
  Wpisy
 • #200327
  ewcia

  Czy to prawda,że za mobbing w pracy można otrzymac odszodowanie?I jak to udowodnić,że czuję się ofiarą mobbingu? Dziękuję!!!

  #258748
  krisu

  No właśnie, mam podstawy by twierdzić, że jestem ofiarą mobbingu,szef wciąż odsuwa mnie od zadań i projektów, mimo,że kiedyś miałam bardzo dużo obowiązków!Przypuszczam, że to ma podłoże trochę prywatne, al etakie erlacje nei powinny przeciez wpływac na pracę!Ten stan rzeczy działa na mnie bardzo stresująco i chyba mam już jakieś objawy nerwicy, również słyszałem,że można dostać odszkodowanie szczególnie jeśli praca przyczyniła ise do rozstroju zdrowia. Będę wdzięczny za wszelkie informacje. Krzysztof G.

  #258749
  remik5

  Witam w sprawie mobbingu odpowiedzi znajdziesz tutaj :
  http://mobbing.most.org.pl/porada_prawna.htm
  pozdro

  #258750
  ewcia

  Bardzo dziękuję za odpowiedź,widzę, że aby to udowodnić nie jest łatwo – myślę,że będę musiała poważnie się zastanowić czy warto psuc sobie nerwy, czy nie lepiej dac sobie spokój i po prostu zmienić pracę!!! Orientujecie się może jak wysokie mogą być takie odszkodowania?

  #258751
  lippiec

  Z tego co ja wiem to wysokość odszkodowania nie jest wyraźnie sprecyzowana w przepisach. Znana jest tylko jej najniższą wartość. Chodzi o kwotę najniższego wynagrodzenia za pracę, a w tej chwili wynosi ono bodajże coś ponad 840 zł. Górna wysokość odszkodowania za mobbing nie jest bezpośrednio ustalona w przepisach możesz więc żądać odszkodowania w znacznej wysokości przykładowo w wysokości wynagrodzenia otrzymywanego za jeden miesiąc lub też czas kiedy czułaś się poddana mobbingowi. Twoje roszczenie nie wiąże jednak sądu i może on orzec zupełnie inną Kwotę np. uwzględniając całokształt stosunków w zakładzie pracy lub też trudną sytuację finansową pracodawcy.

Oglądasz 5 wpisów - 1 z 5 (wszystkich: 5)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.