fbpx

Dochodzenie Odszkodowań

 • This topic is empty.
Oglądasz 2 wpisy - 1 z 2 (wszystkich: 2)
 • Autor
  Wpisy
 • #200095
  JacekJ.

  Witam !
  Wypadek w pracy (nie z winy pracownika), utrata 100% widzenia w jednym oku i 80% w drugim. Zatrudnienie w polskiej firmie zarejestrowanej w UK. Wypadek na terenie Francji (delegacja). Firma pokryła koszty leczenia oraz transport do Polski. Pytanie jakiej wysokości odszkodowania można żądać od pracodawcy (tzn jaka kwota jest w miarę rozsądna)? Czy to prawda że w Polsce za 1% uszczerbek na zdrowiu należy się 600 PLN ?
  Dziękuję za pomoc.

  PS: Wiek pracownika 52 lata.

  #210052
  Campter.pl

  Okropny wypadek. Poza jednorazowym odszkodowaniem z ZUS istnieje również możliwość uzyskania odszkodowania od pracodawcy pod warunkiem, że wypadek był przez niego w jakikolwiek sposób zawiniony. Jeśli jednak jest to szeroko rozumiana branża budowlana bądź praca przy wykorzystaniu urządzeń mechanicznych, wówczas nawet nie jest potrzebne udowadnianie winy pracodawcy.
  Odnośnie wysokości odszkodowania za uszczerbek na zdrowiu to w przypadku odszkodowania z ZUS wynosi ono 452 zł za 1%. Natomiast przy odszkodowaniu z tytułu odpowiedzialności cywilnej jest to kwota znacznie wyższa, jednak nie jest ona nigdzie unormowana w prawie, a zostaje ustalona w toku badania sprawy.

Oglądasz 2 wpisy - 1 z 2 (wszystkich: 2)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.