fbpx

Dziwne postępowanie TU , szkoda z OC sprawcy

• This topic is empty.
Oglądasz 10 wpisów - 1 z 10 (wszystkich: 10)
  • Autor
    Wpisy
    GSXR1300

Pierwszy kosztorys na ok 6tys zł , uznali między innymi drzwi p/p , poduszki drzwiowe , kurtynę , następnie pojawiają się panowie detektywi i po jakimś czasie wypłacają 2tys zł i nie uznają drzwi p/p , poduszek , kurtyny ale szybę drzwi p/p tak , … ? Składam wycenę rzeczoznawcy PZM na 35 tys zł i po 2tyg odsyłają , pokreśloną z sumą 2tys zł ! ! ! Uderzenie sprawcy było w p/p drzwi i zarysowane drzwi p/t , błotnik , zderzak . Drzwi p/p nie są przyznane ani do naprawy ani do wymiany ale do lakierowania tak ;-) Czy zostaje mi tylko kancelaria prawna ? Jeśli tak , to jaką w Wawie ? Pozdrawia i dzięki za odpowiedż .

GSXR1300

Dziś się dowiedziałem że nie dostanę ani złotówki więcej , ponieważ biegły rzeczoznawca TU stwierdził że uszkodzenia pojazdu nie mogły powstać w tej kolizji i ! ! ! Widocznie rzeczoznawca z PZM nie zna się na swojej pracy i powinien rowy kopać , a Ja jestem zwykłym oszustem ! Pan z TU powiedział że mogę tylko napisać odwołanie do centrali lub złożyć pozew do sądu ! To właśnie realia naszych TU ! ! !

Miszka

Rzeczoznawca PZM zapewne zna się na swojej pracy i wykonał Pana zlecenie polegające na określeniu maksymalnych kosztów naprawy wszystkich uszkodzeń pojazdu. Natomiast zlecenie powinno brzmieć: ile wynoszą koszty naprawy uszkodzeń mogących powstać w przedmiotowej szkodzie. Wtedy taka opinia może być dołączona do pozwu sądowego.

GSXR1300

Czegoś tu nie rozumiem , wszystkie uszkodzenia mojego pojazdu , które opisał rzeczoznawca z PZM , POWSTAŁY (nie , ”mogły powstać”) w tej właśnie szkodzie , więc to chyba oczywiste że opisał on widoczne uszkodzenia . Jak powinienem dalej pokierować sprawę ?

Miszka

W takim razie proszę zlecić opinię rzeczoznawcy od rekonstrukcji wypadków drogowych która wykaże, że racja jest po Pana stronie.

GSXR1300

Dzięki za informację , w poniedziałek szukam takiego rzeczoznawcy ! Tylko jest mały problem , jak teraz ocenić uszkodzenia na aucie sprawcy (kolizja była w kwietniu) ?

Miszka

W Pana interesie jest dostarczyć rzeczoznawcy jak najwięcej informacji bazowych. Marka, model pojazdu sprawcy, dokumentacjia fotograficzna pojazdu swojego i pojazdu sprawcy (warto spróbować się skontaktować ze sprawcą i wykonać dokumentację, nawet jeżeli pojazd jest już naprawiony. Może naprawiał na rachunki i wtedy wiadomo co robił, a może zgłosił z własnego AC i jest dokumentacja w jego TU). Ponadtyo zalecam wgląd do akt sprawy w TU, sprawdzenie przesłanek na jakich oparli decyzję, zapoznanie się z dok. foto w aktach.Tak naprawdę od zapoznania się z argumentami wroga należy zacząć.
    Rzeczoznawca ma programy, może zestawić sylwetki pojazdów, jeżeli wie jakie to były modele.
    Policji nie było ?
    Jakie TU ?

GSXR1300

Policji nie było , (kiedyś czekałem prawie 2godz. , a panowie po przyjeżdzie stwierdzili że mają dużo pracy i wystarczyło by oświdczenie sprawcy) a sprawa dotyczy HDI

Miszka

No to jak widać warto czasami poczekać nawet 6 godzin ( tak ludzie czekaja i dobrze robią). Ponadto wskazane jest wykonanie samemu dokumentacji fotograficznej tuż po zdarzeniu bez wcześniejszego przemieszczenia pojazdów.

GSXR1300

I tu się sprawdza powiedzenie ” mądry Polak po szkodzie” ! Jutro jadę do TU zrobić wgląd do dokumentacji i pstryknę kilka fotek , mam nadzieję że nie będzie z tym problemu …. !

Oglądasz 10 wpisów - 1 z 10 (wszystkich: 10)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.