fbpx

gdzie starac sie o odszkodowanie??????????????

• This topic is empty.
Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
  • Autor
    Wpisy
    smarta

Mam taki problem…
    miesiac temu mialam wypadek samochodowy tzn. bylam pasazerem, mezczyzna jadacy fordem fiesta wjechal nam w tyl auta, ja jako jedyna jestem poszkodowana, doznalam urazu glowy a mianowicie mialam stluczenie korowe mozgu z miejsca wypadku zabralo mnie pogotowie, policja byla rowniez wezwana. Sprawa ta jest w toku kierowcy ktory jechal fordem fiesta jest przedstawiony zarzut. Ja ze szpitala wypisalam sie na wlasne zadanie. Policja ma opinie bieglego ze jestem poszkodowana ze doznalam obrazen i powinnam lezec w szpitalu wicej niz 7 dni i z tego powodu bedzie sie toczylo postepowanie. Teraz jest problem bo nie wiem skad mam sie starac o odszkodowanie na policji mi mowili ze mam isc do PTU, ja jestem ubezpieczona w PZU, a czy ten mezszyzna tez mi bedzie placil odszkodowanie czy tylko z jego polisy w PTU, jesli nie bedzie mi placil odczkodowania to po co ta sprawa???

bardzo prosz o porede poniewaz nigdy nie mialam doczynienia z takimi sprawami to jak widac nie jestem w tym wszystkim zorientowana

z gory dziekuje
    i pozdrawiam

asia

Witam
    Jako poszkodowana w wypadku komunikacyjnym ma Pani prawo dochodzić odszkodowania od ubezpieczyciela sprawcy wypadku. Zgodnie z prawem ubezpieczyciel u którego sprawca wykupił obowiązkowe ubezpieczenie OC ma obowiązek wynagrodzić straty i szkody wyrządzone działaniem pojazdu. Tak jak informowała policja, powinna się Pani zgłosić do ubezpieczyciela OC sprawcy (z opisu wnioskuję, iż to PTU) z roszczeniem odszkodowawczym. Jeżeli nie wie Pani jak zająć się taką sprawą, może warto zastanowić się również nad firmą, która takie sprawy prowadzi.
    pozdrawiam

smarta

dziekuje bardzo ze odpowiedz, a prosze mi jeszcze powiedziec czy z PZU tam gdzie ja jestem ubezpieczona rowniez moge sie starac o odszkodowanie?? Czy tylko z PTU??? i Czy oprocz tego dostane tez odczkodowanie bezposrednio od nieg (sprawcy wypadku)?? Bo nie rozumiem po co jest ta sprawa jesli odczkodowanie wyplaci mi PTU.

asia

Witam raz jeszcze:)
    Otóż sprawa wytoczona została sprawcy z urzędu. Takie jest zadanie policji i prokuratury w naszym kraju. Ubezpieczenia obowiązkowe OC służą właśnie zabezpieczeniu się kierowców przed roszczeniami odszkodowawczymi poszkodowanych przez nich innych użytkowników dróg. Dlatego też sprawca nie będzie płacił z własnej kieszeni na Pani odszkodowanie (ale podniesie mu się obowiązkowa składka OC, nie licząc kary wymierzonej przez sąd za spowodowanie wypadku)
    pozdrawiam
    PS W razie problemów polecam usługi swojej firmy CAMPTER :)

Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.