fbpx

ile czasu ma ubezpieczalnia

 • This topic has 5 odpowiedzi, 4 odpowiedzi, and was last updated 13/06/2008 by mikosz.
Oglądasz 6 wpisów - 1 z 6 (wszystkich: 6)
 • Autor
  Wpisy
 • #200701
  iras231

  witam i prosze o porade
  24 grudnia zgłosiłem szkode do ubezpieczalni sprawcy wypadku w którym zostałem poszkodowany.15 stycznia pojawił sie u mnie dopiero rzeczoznawca, zrobił zdjecia samochodu. ile czsu ma ubezpieczyciel na wypłate odszkodowania i czy jeszcz długo bede musiał czekac.

  #260568
  autoexpert33

  30 dni zgodnie z ustawą o ubezpieczeniach obowiązkowych. pogoń ich trochę, pisma najlepiej skutkują
  a jak ze zdrowiem po wypadku?

  #201132
  iras231

  witam prosze o porade. dw miesiace temu wysłałem do warty wszystkie dokumenty dotyczące mojego wypadku, staram sie o ubezpieczenie z OC sprawcy byłem poszkodowanym w pojeżdzie wypadek nie z mojej winy samochód uderzył w tył mojego pojazdu. Po dwóch miesiącach otrzymałem pismo że warta dopiero przyjeła to do wiadomości. Ile czasu ma ubezpieczalnia na odpowiedz i ewentualne wypłaceenie jakiś tam pieniążków. Sądze że jest to trochę długo czy mam racje

  #262842
  Campter.pl

  zgodnie z ustawą – 30 dni. Jeżeli zachodzą okoliczności utrudniające wskazanie winnego (przykładowo toczy się postępowanie wyjaśniające lub sprawca odwołał się) postępowanie likwidacyjne TU może trwać nawet 90 dni, co nie zwalnia TU z udzielenia pisemnego wyjaśnienia opóźnień.
  Czy masz potwierdzenie nadania listu do TU lub jakiekolwiek potwierdzenie przyjęcia szkody?
  Sprawę należałoby co najmniej zgłosić do instytucji nadzorującej ubezpieczalnie.
  Czy sprawca przyznał się do winy? Czy nie toczy się czasem postępowanie karne?

  #262843
  iras231

  sprawca przyznał sie do winy i postepowanie zostało zakończone, odbyła się sprawa w sądzie. Dostałem potwierdzenie że moja sprawa została przyjeta ok. 20 maja, a wysłaęm do nich dokumenty 10 marca, wiec już ponad dwa miesiące, na razie spokojnie czekam czy dobrze robie?

  #262844
  mikosz

  źle robisz. Jeżeli Twoją sprawę prowadzi warta to działaj szybko, nie dzwoń bo i tak się nie dodzwonisz tylko wyślij pismo i skieruj skargę do nadzoru lub prezesa na działania likwidatora. przedłużają strasznie.

Oglądasz 6 wpisów - 1 z 6 (wszystkich: 6)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.