fbpx

Ile można „dostać” z PZU za naderwanie mięśni i więzadeł okolicy karku

 • This topic has 3 odpowiedzi, 4 odpowiedzi, and was last updated 21/07/2020 by Marta Sordon.
Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
 • Autor
  Wpisy
 • #207393
  sandra006

  Witam,
  w wyniku wypadku komunikacyjnego stwierdzono u mnie naderwanie mięśni i więzadeł okolicy karku. Przez 3 dni przebywałam na obserwacji w szpitalu, ponad miesiąc przebywałam na zwolnieniu lekarskim. Teraz rozpoczynam rehabilitację Właśnie złożyłam wniosek do PZU o odszkodowanie z OC sprawcy wypadku. Ile w przybliżeniu powinnam dostać odszkodowania?
  Dziękuje za odpowiedź

  #291458
  Robert

  witam!
  Sandra tak na szybko dostaniesz ok 1000 zł za każda wizytę u lekarza + zwrot kosztów lekarstw.
  więcej informacji przekaże na mailu. proszę o przesłanie swoich namiarów. mój dane odszkodowanie24małpaop.pl
  pozdrawiam
  robert

  #383556
  EveB
  Uczestnik

  U mojej mamy po wypadku kiedy sprawca wjechał w tył jej samochodu, stwierdzili skręcenie kręgosłupa szyjnego z naderwaniem mięśni i więzadeł. Miala kołnierz shanza na 14 dni a później zleconą rehabilitację. Właśnie czeka na jej przeprowadzenie bo z nfz to wiadomo jak wyglądają terminy… Pytanie, czy można z tego uzyskać wiecej niż 1000zł jak tu pisze czy konieczne jest dłuższe leczenie. Nie wiem może uda się jeszcze do lekarza bo kark nadal ją pobolewa szczgólnie jak wstaje albo po dłuższej pracy przy komputerze.

  #383560
  Marta Sordon
  Moderator

  Witam serdecznie,
  w przypadku urazów kręgosłupa, które są najczęstszymi obrażeniami doznawanymi w wypadkach komunikacyjnych, na skutek nagłego szarpnięcia, wypłata odszkodowania uzależniona jest od wielu czynników. Najważniejszy jest oczywiście doznany w wypadku uszczerbek na zdrowiu, ale przy ocenie wysokości świadczenia Ubezpieczyciel powinien również uwzględnić uciążliwość cierpień fizycznych i psychicznych, rozmiar cierpień, uciążliwość procesu leczenia oraz ograniczenia w swobodzie własnej, brak możliwości uprawiania hobby czy brak społecznej użyteczności.
  Oczywiści długotrwałość procesu leczenia również ma znaczenie, jednakże Ubezpieczyciel oceni trwałe skutki wypadku w postaci uszczerbku na zdrowiu. Jeśli oceni go na poziomie wyższym niż 1-2% odszkodowanie może przekroczyć 1000zł. Oczywiście, im wyższy uszczerbek orzeknie ubezpieczyciel – tym wyższe odszkodowanie będzie do uzyskania.
  W przypadku, gdy po przeprowadzonych zabiegach rehabilitacyjnych nadal będą występować dolegliwości bólowe lub ograniczenie ruchomości, potwierdzi to powagę doznanych obrażeń i konsekwencje wypadku. Na wizycie kontrolnej lekarz powinien wpisać w historię choroby wszystkie dolegliwości, pozwoli to wykazać następstwa urazu.
  Pozdrawiam
  Marta Sordon

Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.