fbpx

informacje na temat odszkodowan(wypadek w niemczech)

Avatar
studkac
Poszkodowany

uleglem wypadkowi na terenie niemiec i tam bylem hospitalizowany, jako pasazer samochodu ubezpieczonego w PZU mam polamana noge jestem po 4 operacjach zlamanie kosci piszczelowej wieloodlamowe zerwanie miesnia,zmiazdzenie na 12 centymetrach ,zlamanie z przemieszczeniem kosci strzalkowej nogi prawej ,odlupanie sie panewki kosci udowej jeszcze nic nierobione czekam na operacje noga lewa uszkodzone stawy krzyzowo biodrowe ,zwichniecie ,skrecenie stawu kolanowego jeszcze nieleczone ,zostalem zarazony bakteria gronkowca ,wyciek z rany po operacyjnej od kolana do kostki ,w nodze mam 3 blachy i kilkadziesiat sróbek ,chcialbym dowiedziec sie jak to jest z wysokoscia odszkodowan i czasem wyplaty tak zwanej zaliczki na poczet leczenia

Avatar
aga.c
Poszkodowany

Odszkodowanie może być bardzo wysokie, nawet kilkadziesiąt tysięcy zł. Jednak każda sprawa jest rozpatrywana indywidualnie i trudno określić jakąś dokładną kwotę. Jeżeli jest już uznana wina sprawcy, to bezpośrednio z jego odszkodowania OC może się Pan starać o zaliczkę, kwotę bezsporną. Powinna być wypłacona do 30 dni od złożenia wniosku. Podstawa prawna art. 444 par. 1 K.C.

"W razie uszkodzenia ciała lub wywołania rozstroju zdrowia naprawienie szkody obejmuje wszelkie wynikłe z tego powodu koszty. Na żądanie poszkodowanego zobowiązany do naprawienia szkody powinien wyłożyć z góry sumę potrzebną na koszty leczenia, a jeżeli poszkodowany stał się inwalidą, także sumę potrzebną na koszty przygotowania do innego zawodu. "

Avatar
prawnik4
Poszkodowany

Kto został uznany winnym spowodowania wypadku?? Jeśli kierujący z którym Pan podróżował to szkodę będzie likwidowało PZU, jeśli ktoś inny jest sprawcą to należy ustalić jego ubezpieczyciela.

Zaliczka powinna być wypłacona niezwłocznie na żądanie Poszkodowanego, jednak w praktyce trwa to dłużej niż 30 dni. Obrażenia jakich Pan doznał są bardzo poważne a to oznacza wysokie zadośćuczynienie i odszkodowanie.

Ma Pan prawo do:

- zadośćuczynienia za krzywdę

- odszkodowania z tytułu kosztów leczenia, opieki, przejazdów, rehabilitacji

- odszkodowanie z tytułu utraconego dochodu

Odrębną sprawą jest zakażenie szpitalne, bo ono stwarza nowe możliwości dochodzenia świadczeń związanych z tym zakażeniem.

Jeśli ma Pan pytania dotyczące sprawy proszę o kontakt z naszą firmą - stopka poniżej. Dokonamy bezpłatnej analizy Pana sprawy.

Avatar
aaahnoor
Poszkodowany

Jeżeli jest już uznana wina sprawcy, to bezpośrednio z jego odszkodowania OC może się Pan starać o zaliczkę, kwotę bezsporną. Powinna być wypłacona do 30 dni od złożenia wniosku.

  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.

Załóż konto lub zaloguj się aby odpisać