fbpx

jak napisać pismo o odszkodowanie z oc sprawcy

 • This topic is empty.
Oglądasz 6 wpisów - 1 z 6 (wszystkich: 6)
 • Autor
  Wpisy
 • #200537
  doris-lw

  Dowiedziałam się że mogę żądać odszkodowania z oc sprawcy wypadku.Oprócz różnych dokumentów (np.raport policyjny), muszę złożyć pismo o roszczenie.Ale jak je napisać?Proszę o pomoc

  #259515
  imported_michal

  witam,
  zależy co Ci dokładnie się stało? jak poważne masz obrażenia, może najpierw opisz wypadek, powiedz na jakim etapie jest postępowanie wyjaśniające na policji tudzież postępowanie prokuratorskie,
  pozdrawiam

  #259516
  doris-lw

  Z drogi podporządkowanej wyjechał mi pijany kierowca.Jechał nie swoim samochodem,bez prawa jazdy, ma on również kilkuletni zakaz ubiegania się o prawo jazdy.Otrzymałam już odszkodowanie za zniszczone auto ale dowiedziałam się, że mogę ubiegać się sie o odszkodowanie z oc sprawcy.Po tym wypadku byłam na pogotowiu z bólem karku i klatki piersiowej.Dostałam również 7 dni chorobowego od lekarza internisty.Wykupiłam leki,które przepisał mi lekarz, na które mam fakturę.
  Postępowanie policyjne trwa ale z tego co się dowiedziałam przeciwko temu młodemu mężczyźnie toczyło się już kilka takich postępowań.Policjanci dali mi w prost do zrozumienia że ma on wpływowych rodziców.Nawet po tym wypadku nie trafił na izbę wytrzeźwień!

  #259517
  mig-41

  to rzeczywiście masz możliwość uzyskania odszkodowania, spróbuj zebrać wszystko w całość, poszperaj po internecie można znaleźć sporo interesujących informacji, na pewno sobie dasz radę. jest również sporo firm które zajmują się pomocą poszkodowanym, w razie czego, czemu nie skorzystać z ich pomocy.
  a facet powinien dostać prokuratora i zawiasy, za takie ciągłe łamanie prawa

  #259518
  doris-lw

  tak mam taką możliwość, ale nie jestem dobra w pisaniu takich pism.Dlatego pytam czy ktoś może mi coś podpowiedzieć!

  #259519
  Marek

  Jeśli się zdecydowałaś, że sama wystąpisz o odszkodowanie – zajrzyj na stronę http://www.rzu.gov.pl/ – znajdziesz tam sporo informacji.

Oglądasz 6 wpisów - 1 z 6 (wszystkich: 6)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.