fbpx

jak odwołać się od decyzji ubezpieczyciela??

• This topic is empty.
Oglądasz 3 wpisy - 1 z 3 (wszystkich: 3)
  • Autor
    Wpisy
    diablokiera

3 miesiące temu odznałem uarazu trzeciego palca ręki prawej. Widnieje na nim blizna około 4 cm. i lekki ubytek. Ubezpieczyciel zaocznie stwierdził iż należy mi się jedynie 1% uszczerbku na zdrowiu, co daje wysokość należnego świadczenia 400zł. Uważam że otrzymana kwota nie jest adekwatna do stopnia mojego uszczerbku na zdrowiu. Moje pytanie brzmi: JAK NAPISAĆ ODWOŁANIE OD TEJ DECYZJI?

Saint

Wskaż, że nalezy Ci się więcej, dodaj dokumenty od naurologa czy ortopedy, opisz dlaczego powinni Ci przyznać wyższy uszczerbek. Ściągnij orzeczenie zaocznej komisji i wykaż, że nie uwzględnili wszystkiego.

szkoda
    diablokiera wrote:
    3 miesiące temu odznałem uarazu trzeciego palca ręki prawej. Widnieje na nim blizna około 4 cm. i lekki ubytek. Ubezpieczyciel zaocznie stwierdził iż należy mi się jedynie 1% uszczerbku na zdrowiu, co daje wysokość należnego świadczenia 400zł. Uważam że otrzymana kwota nie jest adekwatna do stopnia mojego uszczerbku na zdrowiu. Moje pytanie brzmi: JAK NAPISAĆ ODWOŁANIE OD TEJ DECYZJI?

1) Kwota odszkodowania zależna jest od sumy ubezpieczenia i oceny procentowego trwałego uszczerbku na zdrowiu. Pozostaje więc kwestionować ocenę trwałego uszczerbku na zdrowiu. Odwołanie piszę się zwykłym pismem. Odwołanie powinno zawierać oznaczenie zaskarżonej decyzji, określenie i zwięzłe uzasadnienie zarzutów i wniosków oraz podpis ubezpieczonego albo jego przedstawiciela ustawowego lub pełnomocnika.

Oglądasz 3 wpisy - 1 z 3 (wszystkich: 3)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.