fbpx

jak się do tego zabrać??[PZU ODSZKODOWANIE]

• This topic is empty.
Oglądasz 6 wpisów - 1 z 6 (wszystkich: 6)
  • Autor
    Wpisy
    Blaki

Witam .
    Jakiś czas temu (niecały miesiąc) doznałem wypadku na schodach . W skutek czego doznałem urazu łękotki rozerwałem torebkę maziową a także powstał krwiak w kolanie.Obecnie jestem już po operacji (zamkniętej meniscectomii). Słyszałem że ubezpieczenie szkolne(PZU) obejmuje także okres wakacyjny . Więc tu pojawia się moje pytanie jak się zabrać aby uzyskać to odszkodowanie (od znajomego który trochę „bawi się” w prawo słyszałem że muszę jakieś roszczenia pisać czy coś takiego [czy to prawda?])

Z góry dziękuje za pomoc

Campter.pl

cześć,
    zgłoś szkodę do ubezpieczyciela. Opisz wypadek, wskaż jego konsekwencje, powinno wystarczyć;)

Blaki

a mogłbyś/aś mi powiedzieć gdzie ewentualnie mógłbym odnaleźć wzorce dokumentów do złożenia z góry dzięki

etrala

jeżeli jestes ubezpieczony grupowo przez zakład pracy, to napewno macie dział, który zajmuje sie ubezpieczeniem. Powinni dac Ci Twoja umowę zawartą z PZU , w najbliższsym oddziale PZU możesz wziąc druk ” zgłoszenie szkody” wypełniony druk, polisę i dokumentacje medyczna, a także jeśli sprawa wypadku jest w sądzie, to pisma ze sądu i z policji o wypadku dostarczasz do najbliższego oddziału PZU, oni keruja sprawę dalej i czekasz na decyzje.

tomekq

podepne sie pod temat, poniewaz sprawa takze dotyczy łękotki..
    a wiec, 18 pazdziernika 2006 roku spadlem ze schodow, doznajac rozciecia prawej konczyny (zostala opatrzona przez chirurga – 4 szwy), dwa tygodnie pozniej dostalem skierowanie do ortopedy (powod -> ten sam wypadek, blokowanie sie kolana lewego) ortopeda stwierdzil zerwanie (naderwanie?) łękotki, w maju 2007 mialem operacjie kolana lewego, rehabilitacja skonczyla sie 18 pazdziernika 2007 roku (rowny rok po wypadku). Od PZU dzis dostałem list z pismem ze przyznano mi odszkodowanie w kwocie 200zł („Na przyznaną kwotę świadczenia składa się 2% sumy ubezpieczenia z tytułu urazu wymagającego leczenia chirurgicznego”) Podkreslam ze nie bylem na zadnej komisi lekarskiej, jedyne po co bylem w PZU to zlozyc podanie o odszkodowanie. A teraz moje pytania..
    1) Jest sens odwolywac sie od przyznanych mi 2%-ow?
    2) Mozliwe jest przyznanie odszkodowania bez komisji lekarskiej?
    3) Czy moge wziac dana sume i dopiero sie odwolac od decyzji?
    4) Czy odwolanie (powolanie komisji) cos kosztuje?
    5) Ile powinienem dostac % odszkodowania?
    6) jakies propozycje?
    Aha, po operacji, mam takie same objawy jak przed, czyli operacja nic niepomogla..

pozdrawiam

tomekq

witam.. pomoze ktos?

Oglądasz 6 wpisów - 1 z 6 (wszystkich: 6)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.