fbpx

jak to jest z odwołaniem?

 • This topic is empty.
Oglądasz 2 wpisy - 1 z 2 (wszystkich: 2)
 • Autor
  Wpisy
 • #200167
  joannas

  Ok.2 tygodni temu miałam wypadek nie z mojej winy. Auto, którym jechałam kupiłam miesiąc wcześniej za 8400 zł i dodatkowo wydałam ok.1500zł na wymianę płynów, klocków hamulcowych, opon, tłumika, itp. Po wypadku(szkoda całkowita) wyceniono mój samochów na 6000zł i przyznano odszkodowanie wartości 3700zł. Zamierzam złożyć odwołanie, bo chcę remontować samochód a za przyznane odszkodowanie nawet części nie kupię nie mówiąć o robociznie. Mam więc pytanie-jeśli przedstawię rachuki z wszystkich wymienianych elementów oraz rachunek z zakupu samochodu to czy podniesie to wartość samochodu oraz odszkodowania, czy tylko samochodu?
  Kolejną sprawą jest poddanie w wątpliwość rzetelności rzeczoznawcy, który wykorzystując mój brak doświadczenia błędnie wytłumaczył mi definicję szkody całkowitej oraz prawdopodobnie nie wziąl pod uwagę takiego faktu,że samochód posiada lakier metalic, który jest droższy od zwykłaego.
  Nie mam również pojęcia kto zapłaci za parking strzeżony i holowanie do mechanika (samochód stoi w warsztacie na terenie miasta gdzie miałam wypadek czyli 60km od mojego miejsca zamieszkania).
  Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź :-)

  #258309
  Campter.pl

  Koszty wymiany płynów, klocków hamulcowych są zwykłymi kosztami ekspolatatyjnymi, w związku z tym nie wpływa to na wartość pojazdu w dniu szkody jak i wraku. W przypadku opon ma to już znaczenie, ale przy całości szkody nie jest to argument zmieniający ocenę, chociaż pomijać tego nie wolno. Czy lakier metalik podnosi wartość twojego pojazdu to nie wiem, jedno jest pewne, jeśli jest to pojazd, który standardowo otrzymuje taki lakier, to nie ma to żadnego wpływu na wartość pojazdu.
  Za parking i holowanie powinien zapłacić Ci ubezpieczyciel, ale bardzo często jest to poważny problem dla ubezpieczyciela, który często uchyla się od odpowiedzialności ile się tylko da.

Oglądasz 2 wpisy - 1 z 2 (wszystkich: 2)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.