fbpx

Jaki termin zgłoszenia szkody NNW

• This topic has 24 odpowiedzi, 7 odpowiedzi, and was last updated 18/03/2020 by Izabela Praska.
Oglądasz 10 wpisów - 16 z 25 (wszystkich: 25)
  • Autor
    Wpisy
    Parus Lex

Napisz do Rzecznika Ubezpieczonych i poczekaj na odpowiedz, a w między czasie przeczytaj dobrze CAŁY art. 818 kc i następnie przepisz im go w odwołaniu drukowanymi literami.

szkoda

Oczywiście warto złożyć skargę do Rzecznika Ubezpieczonych i Komisji Nadzoru Finansowego na bezprawie T.U., które za pewne umyślnie dopuszcza się takowych nadużyć, gdyż trudno rozsądnie przyjąć aby likwidatorzy nie znali elementarnych przepisów k.c. w zakresie umów ubezpieczenia. Jeśli uczynią tak z tysiącami ludźmi w całym kraju to uzbiera się bardzo duża suma. Nie wolno pozwolić sobie na takie nadużycia T.U., które wciska poszkodowanemu na siłę „ciemnotę”. Oczywiście należy również wnieść o odsetki ustawowe za zwłokę w wypłacie świadczenia.

Parus Lex
    michał477 wrote:
    Kancelaria Parus Lex, nikt nie będzie zainteresowany sprawą. W grę wchodzi max 300zł, a są 2 osoby. Nie ma się czym dzielić.

Pisałam, żeby mi Pan przesłał decyzje, a nie kalkulował koszty, zresztą lepiej mieć część niż nic, a do odwołania po za tym przydałyby się OWU i polisa oraz dokumentacja szkodowa z tego drugiego NNW. Jeśli poradzisz sobie samodzielnie to super, będziesz mieć pieniądze i satysfakcje, jeśli jednak będziesz potrzebował pomocy to pisz.
    Pozdrawiam

szkoda

Autorowi tematu za pewne chodziło, że żadna kancelaria, spółka odszkodowawcza nie podejmie się sprawy z uwagi, że sprawa jest ekonomicznie nieuzasadniona.

michal477

Jeszcze jedno pytanie bo nie wiem czy dobrze rozumiem. Jeśli leczenie zostało zakończone przed okresem 6 miesięcy, w ciągu którym miałem poinformować ubezpieczyciela o szkodzie to nie przyczyniłem się do powiększenia szkody więc ubezpieczyciel nie ma podstaw do uchylenia się od odpowiedzialności?

szkoda
    michał477 wrote:
    Jeszcze jedno pytanie bo nie wiem czy dobrze rozumiem. Jeśli leczenie zostało zakończone przed okresem 6 miesięcy, w ciągu którym miałem poinformować ubezpieczyciela o szkodzie to nie przyczyniłem się do powiększenia szkody więc ubezpieczyciel nie ma podstaw do uchylenia się od odpowiedzialności?

1) Zakończenie leczenia nie ma nic do rzeczy- ubezpieczyciel co najwyżej w OWU może zobowiązać do powiadomienia o wypadku w określonym czasie- w razie nie spełnienia tego wymogu nie ma prawa odmawiać wypłaty odszkodowania, a co najwyżej może odpowiednio zmniejszyć świadczenie, jeżeli naruszenie przyczyniło się do zwiększenia szkody lub uniemożliwiło ubezpieczycielowi ustalenie okoliczności i skutków wypadku.

Parus Lex
    michał477 wrote:

To o czym Pan pisze nie ma żadnego związku z odpowiedzialnością, nawet jeśli przyczyniłby się Pan w jakiś sposób, to odpowiedzialność i tak by była. Jeżeli nie może sobie Pan samodzielnie poradzić to na prawde łatwiej będzie działać przez pełnomocnika i uniknie Pan takich wątpliwości. Pozdrawiam

szkoda

Z tego co widzę faktycznie optymalnym rozwiązaniem może być powierzenie likwidacji szkody profesjonaliście.

Majkel88
    Uczestnik

Cześć. Miałem wypadek w pracy i złamałem kość piszczelową – poślizgnąłem się na mokrych (umytych) schodach. Mam wykupione ubezpieczenie grupowe w PZU. Kiedy trzeba zgłosić szkodę do ubezpieczyciela NNW?

Izabela Praska
    Moderator

Witam serdecznie,

w Polsce obowiązuje 3 letni okres przedawnienia, tak więc zwyczajowo poszkodowany ma 3 lata od zdarzenia na zgłoszenie szkody. Trzeba jednak pamiętać, że polisy NNW rządzą się własnymi zasadami i warunki likwidacji szkody zawarte są w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia dołączonych do polisy. Radzę więc każdorazowo zajrzeć do swojego OWU i zweryfikować, czy przypadkiem w naszej polisie nie ma obowiązku zgłoszenia szkody np. do maksymalnie roku po zdarzeniu.

Polecam również lekturę artykułu dotyczącego urazów nóg – może będzie pomocny w określeniu (oczywiście mniej więcej) uszczerbku na zdrowiu spowodowanego złamaniem kości piszczelowej. Dodatkowo proszę pamiętać, że po wypadku przy pracy może Pan również starać się po zakończeniu leczenia o jednorazowe odszkodowanie z ZUS. W naszym Vademecum znajdzie Pan odpowiedzi na najczęściej zadawane przez poszkodowanych pytania w temacie uzyskania świadczenia z ZUS.

Życzę zdrowia i powodzenia. W razie dalszych pytań zapraszam do kontaktu.

Pozdrawiam,
    Izabela

Oglądasz 10 wpisów - 16 z 25 (wszystkich: 25)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.