fbpx

Jaki wyrok za spowodowanie śmiertelnego wypadku?

 • This topic is empty.
Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
 • Autor
  Wpisy
 • #201157
  fafelek

  witam,
  mam poważny problem, a w zasadzie mój brat. spowodowal wypadek tydzień temu, osoba pijana która wyszła mu na jezdnie została zabita, potrącona śmiertelnie, brat reagował, zawiózł ją do szpitala najszybicej jak mógł, nie pomogło, prokurator postawił mu jakieś zarzuty, co może mu teraz grozić?
  czy ma na to wpływ fakt iż ten zmarły to pijak i sam wpadł pod samochód? mój brat udzielil mu pomocy, jechał ciut za szybko – ograniczenie było do 50 on jechal 60, co teraz?
  poradźcie proszę:(

  #262916
  kocek

  za naruszenie nieumyślnie zasad bezpieczeństwa w komunikacji (a naruszenie jest, skoro brat jechał za szybko) kodeks karny przewiduje karę od 6 m-cy do 8 lat pozbawienia wolności. Bardzo dużo zależeć będzie od opinii biegłego rzeczoznawcy z zakresu ruchu drogowego, bo taki w sprawie na pewno będzie powołany- mam tu na myśli głównie ustalenie prędkości z jaką poruszał się brat oraz możliwości uniknięcia potrącenia pieszego (warunki atmosferyczne, pora dnia, sposób poruszania się i wtargnięcia na jezdnię przez pijanego). Oczywiście przyczynienie się przez pijanego ma bardzo duże znaczenie. Można nawet zaryzykować stwierdzenie że jest szansna na uniewinnienie. Wszystko jednak zależy od przebiegu sprawy w sądzie, bo skoro prokurator postawił bratu zarzuty to sprawa z pewnością trafi do sądu

  #262917
  jola

  miałem podobny przypadek, pijany mężczyzna miał 3,5 promila. wtargnął pod samochód dostałem 1 rok w zawieszeniu na 2 lata i w sumie ok 3500 kosztów sądowych, i zastępstwa procesowego pokrzywdzonych czyli rodziny zmarłego. Radzę wziąć adwokata.

  #262918
  szkoda
  kocek wrote:
  za naruszenie nieumyślnie zasad bezpieczeństwa w komunikacji (a naruszenie jest, skoro brat jechał za szybko) kodeks karny przewiduje karę od 6 m-cy do 8 lat pozbawienia wolności.

  Akurat przekroczenie prędkości to jest umyślne naruszenie zasad bezpieczeństwa w komunikacji, a wypadek powoduje się tylko nieumyślnie- inaczej trzeba byłoby mówić o zabójstwie czy o jego usiłowaniu.

Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.