fbpx

jednorazowe odszkodowanie

• This topic is empty.
Oglądasz 5 wpisów - 1 z 5 (wszystkich: 5)
  • Autor
    Wpisy
    grzesiek1965

Uległem wypadkowi w pracy, którego wynikiem było zmiażdżenie dłoni ze złamaniem otwartym wszystkich kości. Dłoń była składana operacyjnie a kości łączone drutami. Chorowałem 182 dni obecnie jestem na świadczeniu rehabilitacyjnym. Kiedy mogę ubiegać się o jednorazowe odszkodowanie i w jakiej wysokości? Chcę dodać że chodzi o rękę prawą, jestem praworęczny. Kości nadal nie są zrośnięte a lekarz stwierdził że nie ma szans by się zrosły.
    Proszę o odpowiedź i z góry dziękuję

doswiadczony

Z ZUS możesz ubiegać się o odszkodowanie po zakończeniu leczenia. W jakiej wysokości je otrzymasz to zależy wyłącznie od komisji lekarskiej na którą zostaniesz skierowana i oce3nie twojego uszczerbku przez łaskawych lekarzy z ZUS.

Ewania

Grzesiek – poczytaj tutaj
    http://www.odzyskaj.info/viewtopic.php?id=1536 ,
    jest tam odnosnik do artykulu w ktorym jest wszystko dokladnie wyjasnione i opisane w jaki sposob i kiedy starac sie o odszkodowanie z ZUS.

http://www.odzyskaj.info/viewtopic.php?id=1536

Komisja ZUS określi PROCENTOWY uszczerbek na zdrowiu.
    ZUS ogłosił, że w okresie od 1 kwietnia 2008 r. do 31 marca 2009 r. kwoty jednorazowych odszkodowań z tytułu wypadku przy pracy lub choroby zawodowej wynoszą:

* 538 zł ZA KAŻDY PROCENT stałego lub długotrwałego uszczerbku na zdrowiu

Ponadto – jeśli (byc moze) zaistniala sytuacja, ze pracodawca w jakikolwiek sposob przyczynil sie do wypadku (niesprawna maszyna, narzędzia, brak odziezy ochronnej,brak Twoich szkolen bhp, czy aktualnych badan lekarskich) – mozesz starac sie o odszkodowanie (a byc moze i rente wyrownawcza?) na drodze powodztwa cywilnego, z OC pracodawcy.
    Tym bardziej, jesli jest to prawa ręka, w ktorej nie odzyskasz juz pelnej sprawnosci.
    Ale to juz pozniej. Najpierw trzeba zalatwic sprawę w ZUS.

Powodzenia! I szybkiego powrotu do zdrowia Ci życzę:-)

behapowka
    Ewania wrote:
    Komisja ZUS

Czy na pewno komisja? Bo mnie się wydaje, że lekarz orzecznik.

Ewania

Oczywiscie, ze lekarz orzecznik, przeciez i w tym artykule, ktory poleciłam w odnośniku jest wyraźnie mowa o lekarzu orzeczniku.
    „Komisja” napisalam w bezposrednim odniesieniu do slow poprzednika: „to zależy wyłącznie od komisji lekarskiej”.
    Ale – nie bądźmy drobiazgowi – bo to akurat (czy komisja czy orzecznik) nie ma zadnego istotnego znaczenia dla Grześka.
    Istotna jest cala reszta;-)

Oglądasz 5 wpisów - 1 z 5 (wszystkich: 5)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.