fbpx

jednorazowe odszkodowanie z Zus-u

 • This topic is empty.
Oglądasz 6 wpisów - 1 z 6 (wszystkich: 6)
 • Autor
  Wpisy
 • #201357
  fidelia

  Pod koniec listopada 2007 roku mialam wypadek w pracy, w wyniku którego doznałam obrażeń kręgosłupa,podudzia i stawu kolanowego nogi prawej.Obecnie po 182 dniach zasilku chorobowego jestem na zasilku rehabilitacyjnym z Zus-u, ma on trwać 6 miesięcy.W wrześniu mam jechać na turnus sanatoryjny w ramach prewencji rentowej z Zus-u.Interesuje mnie możliwość ubiegania się o jednorazowe odszkodowanie z Zus-u,czy mogę wystąpić o nie już teraz, czy po skończeniu zasiłku rehabilitacyjnego?Lekarz ortopeda który mnie leczył już zakończył leczenie.

  #263516
  Ewania

  Po zakonczeniu leczenia i rehabilitacji.
  Wtedy dopiero lekarz orzecznik ZUS bedzie mogl okreslic jaki FAKTYCZNIE (procentowo) jest uszczerbek na zdrowiu.
  Miedzy innymi dlatego wlasdnie ZUS kieruje na taka sanatoryjna rehabilitacje, zeby ten uszczerbek na zdrowiu zmniejszyc.
  I ja to uwazam za sluszne bo w koncu nie jest rzecz w tym, zeby byc malo sprawnym i dostac duzo „kasy” ale, zeby odzyskac zdrowie, prawda?
  Bo pieniazki zdrowia nie wroca, a rehabilitacja moze pomoc…..

  #263517
  fidelia

  Dziękuję za odpowiedż.Trochę to nie po mojej myśli,bo zamierzałam rozpocząć rehabilitację już teraz, niestety mam możliwość tylko prywatnie ,gdyż z NFZ limity się skończyły na ten rok.Nie są to małe kwoty i dlatego liczyłam na odszkodowanie.Zależy mi na szybkim powrocie do zdrowia, dlatego ja nie uważam za słuszne takie stawianie sprawy przez Zus. W naszym systemie lecznictwa,kiedy dostępność do lekarzy specjalistów i innych swiadczeń jest tylko na papierze, zostawia się osobę poszkodowaną bez środków na leczenie i rehabilitację,a czas w powstaniu nieodwracalnych zmian ma duże znaczenie.W moim przypadku , jeżeli mam dylemat wydać pieniądze na życie, czy leczyć się prywatnie, wybieram zapewnienie bytu rodzinie.I gdzie tu mozliwość odzyskania zdrowia ? Turnus z Zus-u nie załatwia wszystkiego. Pozdrawiam

  #263518
  fidelia

  Nie daje mi spokoju jednorazowe odszkodowanie z Zusu na skutek dlugotrwałego( czyli ponad 6 miesięcy) lub trwałego uszczerbku na zdrowiu.Dlaczego po ponad 6 miesiącach chorobyZus nie może wypłacić jednorazowego odszkodowania, jeżeli jest spełniony pierwszy człon definicji tego odszkodowania i zamknięty pewien etap leczenia? Pozostaje rehabilitacja ktora może trwać czas nieokreślony. Przecież spójnik „lub” wyrażnie mówi, że uszczerbek na zdrowiu moze być długotrwały- i to już jest spełnione lub trwały- i to może być określone po pewnym etapie rehabilitacji na którą można odszkodowanie przeznaczyć. Pozdrawiam

  #263519
  Ewania

  fidelio – jesli lekarz prowadzacy wypisując Ci druk N9 niezbedny jako załącznik do wniosku o odszkodowanie z ZUS, wpisze, że leczenie zostało zakończone to ZUS taki wniosek przyjmie i wezwie Cię na komisje lekarską. Tak więc – duzo zależy od lekarza, ktory bedzie wypełniał N9. Pozdrawiam.

  #263520
  fidelia

  Dziękuję za informacje, spróbuję dostać się do lekarza z drukiem N9. Pozdrawiam

Oglądasz 6 wpisów - 1 z 6 (wszystkich: 6)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.