fbpx

kapitalizacja renty czy jest bezpieczna?

• This topic is empty.
Oglądasz 3 wpisy - 1 z 3 (wszystkich: 3)
  • Autor
    Wpisy
    seterkowo

Mam pytanie czy zkapitalizownaie renty powypadkowej moge uzyskac bez zadnych problemow.Czy moze towazystwo ubezpieczen mnie wykiwac .Bo troche sie tego obawiam .Mam dozywotnia rente i polise na zycie w razie pogorszenia sie stanu zdrowia w tur warta sa .I oni zaproponowali mi wyplate jednorazowej kwoty pod warunkiem ze zżekne sie praw do renty oraz polisy.Wyrazilam zgode czekam na odpowiedz i dalej nie wim co robic.Czy kwota jest wyplacana w calosci ktora ustalimy czy w ratach . Czy moge starac sie o jedna rate .Jakie chaczyki sie pod tym slowem kapitalizacja kryja.Prosze o pomoc w rozwinieciu i przyblizeniu slowa kapitalizacja renty . Czego moge sie spodziewac a co stracic . Iwona zuzaigrzes@op.pl

Campter.pl

Wypłata skapitalizowanej renty jest z wielu powodów lepsza niż wypłata renty co miesiąc, zwłaszcza gdy renta jest niewielka. Skoro zgodziłaś się na skapitalizowanie renty to powinna być ona wypłacona w jednej transzy, inaczej sens traci taka operacja. W tym przypadku kapitalizacja to zsumowanie wszystkich rat w jedno odszkodowanie. Oznacza to, że po dokonaniu takiej wypłaty nie będziesz miała już wobec ubezpieczyciela żadnych roszczeń z polisy, z której wypłacana jest tak skapitalizowana renta. Tak jak napisałem na początku, kapitalizacja opłaca się przy małych ratach miesięcznych tej renty.

seterkowo

Czyli wiem ze sie oplaca skapitalizowac . Ale skoro mam 23 lata a wypadek byl 4 lata temu , i otrzymuje rete dopiero 1 rok to moge sie starac o maksymalny wiek wyplacenia rety ?Poniewaz rezygnujac z polisy chcialabym zaoszczedzic spora czesc sumy na jakies kąto oszczednosciowe po to by w razie pogorszenia sie stanu zdrowia muc sie leczyc i nie obciazac rodziny finansowo.Czy dzieki temu warta moze wziasc to pod uwage i zgodzic sie z moja suma ktora mnie interesuje bo wkoncu sad przyznal mi te polise liczac sie z moim zdrowiem , a jest ono kruche I czy jest mi potrzebny do tego prawnik ? Poniewaz chyba odbedzie sie jakas sprawa w sadzie i zostanie napisana nowa umowa .

Oglądasz 3 wpisy - 1 z 3 (wszystkich: 3)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.