fbpx

kolizja i co dalej….

 • This topic is empty.
Oglądasz 5 wpisów - 1 z 5 (wszystkich: 5)
 • Autor
  Wpisy
 • #206951
  zyrafka

  Parę dni temu miałam kolizję, oc z polisy sprawcy(link4) Jestem po oględzinach rzeczoznawcy uznał części do wymiany(drzwi przednie,tylne,błotnik ,zderzak,lusterko) Czekam na kosztorys.Rozważałam możliwość oddania auta do zakładu wskazanego przez ubezpieczyciela,ale przeraził mnie zapis w upoważnieniu ,które szybciutko podsunięto mi do podpisania.”w przypadku całkowitej lub częściowej odmowy wypłaty odszkodowania za szkodę przez link4 zobowiązuje sie do uregulowania należności za wykonanie naprawy pojazdu w ciągu siedmiu dni” oraz „niniejsze upoważnienie jest nieodwołalne i wygasa w dniu całkowitego rozliczenia kosztów naprawy pojazdu”a i jeszcze jedno jeśli ubezpieczyciel wypłaci mi odszkodowanie w kwocie netto to zobowiązuję sie dopłacić im VAT. Tak więc z tej opcji usunięcia szkody wycofałam się. Teraz zastawie mnie czy gdybym jednak chciała załatwić to bezgotówkowo to czy w ASO które nie jest wskazane przez link4 tez dadzą mi taki cyrograf do podpisania? A moze jednak lepiej wziąć gotówkę i zrobić to we własnym zakresie?

  #288867
  Miszka

  jaki samochód i ile ma lat

  #288868
  zyrafka

  Seat Cordoba 8 lat.

  #288869
  Miszka

  Samochód nie jest nowy, ale jeżeli koszt naprawy nie przekracza jego wartości przed szkodą można go naprawiać nawet w ASO pod warunkiem, że zgodzą się na naprawę bezgotówkową. Proponuję udać się z kosztorysem do warsztatu i po jego analizie będzie wiadomo, czy TU wypłaci bez potrąceń. Wypłata bez vatu dotyczy tylko osób prowadzących działalność i mających możliwość jego odliczenia.

  #288870
  colin

  trzeba było od razu jechać do sprawdzonego ASO, który sam załatwiłby wszystko z ubezpieczycielem. Z doświadczenia wiem, ze to najlepsze rozwiązanie

Oglądasz 5 wpisów - 1 z 5 (wszystkich: 5)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.