fbpx

Kolizja i odszkodowanie z HDI(samopomoc)

 • This topic is empty.
Oglądasz 5 wpisów - 1 z 5 (wszystkich: 5)
 • Autor
  Wpisy
 • #201304
  artoro

  Miałem kolizję już ponad miesiąc temu.Omega zrobiona tylko mam problem z wypłatą odszkodwania.Na miejscu kolizji spisaliśmy oświadczenie,Policji nie wzywałem bo nie było wielkiej szkody(teraz żałuję).Po kolizji przyjechał koleś z HDI opisał szkodę i powiedział że ma 30 dni na wypłatę odszkodowania.30 dni minęło a on twierdzi że wysłał pismo do sprawcy wypadku a tamten tego pisma nie odebrał i on nie może wypłacić kasy.NIe wiem o jakie pismo mu chodzi ale sprawca wypadku ma tylko potwierdzić odbiór poleconego.I nie wiem co mam dalej z tym robić?Może ktoś miał podobny przypadek?Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.Pozdrawiam.

  #263353
  wcpik

  pewnie chodzi o pismo ubepzieczyciela do sprawcy w celu potwierdzenia zajścia wypadku. W takiej sytuacji ubezpieczalnia powinna jak najszybciej załatwić tą formalność i nawet wysłać człowieka do domu swojego klienta, który wyrządził Ci szkodę.
  Jeżeli nie przykładają się, postrasz ich trochę, powiedz, że sprawę skierujesz do mediów, opiszesz na forum :) albo od razu do Rzecznika.
  Zadzwoń też do sprawcy i spytaj czy czasem nie wywołał oświadczenia (niestety zawsze to może zrobić).

  #263354
  Pablo_1st

  taa, zadzwoń i powedz żejesteś z telewizji…, takich straszaków to są setki i z pewnością działają odwrotnie do zamierzonego celu, politowania godne zachowanie.
  Niestety, potwierdzenie sprawcy jest nieodzowne, takie sa przepisy, jeśli przeciąga sprawę, albo odmawia, likwidator nie może go zmusić. Sugeruję samemu popędzić Sprawcę, nic więcej zrobić nie możesz

  #263355
  wcpik
  Pablo_1st wrote:
  Niestety, potwierdzenie sprawcy jest nieodzowne, takie sa przepisy

  Pablo, gdzie to przeczytałeś, bo będąc szczerym, nie kojarzę takiego przepisu:)

  #263356
  bowman

  jesli to mozliwe rob regres z wlasnego AC inaczej beda krecic i krecic !

Oglądasz 5 wpisów - 1 z 5 (wszystkich: 5)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.