fbpx

kolizja na motocyklu świadczenie z PZU

 • This topic is empty.
Oglądasz 6 wpisów - 1 z 6 (wszystkich: 6)
 • Autor
  Wpisy
 • #207684
  athcx

  Witam wszystkich, mam pytanie dot. zdarzenia jakie miałem w sierpniu bieżącego roku, jadąc motocyklem uderzyłem w poprzedzający samochód który gwałtownie zaczął hamować na widok chowających się miedzy zaparkowanymi pojazdami policjantów z radarem, nie było szans na wyhamowanie ( to 2 koła nie cztery, byłem jak by nie było sprawcą kolizji to ja najechałem na tył) lekkie uderzenie w poprzedzający samochód i ślizg po asfalcie. W wyniku upadku doznałem licznych rozległych ran głownie na lewym przedramieniu, ramieniu i barku, gdzie skóry nie było ale także na prawym barku i łokciu oraz lewej nodze lecz tu już nie tak rozległe. Oczywiście na tych wszystkich miejscach pozostały blizny. Zgłosiłem szkodę na początek z NNW motocykla przyznano mi jedynie 7 procent uszczerbku kwota około 940zł (NNW na 13 tys.) już wypłacono szkodę w rozmowie z likwidującą szkodę dowiedziałem się, że obecnie PZU nie wzywa na komisje a ja chciałem na takową się udać, prowadząca jednak nie chciała mi powiedzieć czy mogę się starać o komisję zbywając mnie. Uważam, że należy mi się większy procent za takie obrażenia, otrzymałem kopie orzeczenia lekarskiego może ktoś zerknie i zweryfikuje ewentualnie mogę załączyć fotki z obrażeń ale wolał bym wysłać je na pw nie wygląda to za pięknie. Jak by ktoś był tak miły i zerknął na moją dokumentację.
  Aha będę również zgłaszał w związku z tym zdarzeniem szkodę w zakładzie pracy gdzie mam grupowe ubezpieczenie na już o wiele poważniejszą kwotę niż ta z NNW motocykla ( oba ubezpieczenia są zawarte w PZU)

  Pozdrawiam Andrzej

  #292355
  retsoop

  A dlaczego nie chcesz zgłośić z OC motocykla? To dużo większe pieniądze i dodatkowo wracaja za zniszczone ubrania itp.
  Co do NNW zawsze możesz napisać odwołanie, to nic nie kosztuje:)

  #292356
  athcx

  Chyba nie mogą rościć sobie praw do odszkodowania z OC motocykla gdyż to ja byłem sprawcą kierując właśnie tym motorem, rozumiem jak sprawcą był by inny kierujący i z jego OC hmmm … czy jednak czegoś nie wiem w kwestii OC?

  Będę pisał odwołanie jak by ktoś miał linki czy w swoim archiwum do, że tak powiem wzorów takowego i chciał się podzielić był bym wdzięczny.

  #292357
  KP
  retsoop wrote:
  A dlaczego nie chcesz zgłośić z OC motocykla? To dużo większe pieniądze i dodatkowo wracaja za zniszczone ubrania itp.
  Co do NNW zawsze możesz napisać odwołanie, to nic nie kosztuje:)

  OC pojazdu nie chroni sprawcy szkody – kierowcy pojazdu.

  #292358
  athcx

  Witam z NNW motocykla przyznano mi 7% uszczerbku na zdrowiu natomiast z grupowego ubezpieczenia za ten sam w/w nieszczęśliwy wypadek lekarz orzecznik przyznał mi 1% uszczerbku na zdrowiu czyżby PZU (zarówno NNW motocykla jak i grupowe ubezpieczenie jest w PZU) korzystali z jakiś innych tablic norm procentowych ?
  Oczywiście piesze odwołanie

  Proszę jeszcze o informację, czy w takim przypadku jak wyżej tzn. dwa razy pzu zwracało się o ocenę do lekarzy orzeczników w przypadku dwóch ubezpieczeń w tej firmie NNW i grupowym to czy nie powinni się opierać na orzczeniu gdzie przyznano mi 7% uszczerbku a nie 1% pytałem prowadzącej likwidacji szkodę i ta poinformowała mnie, że tabela ocen w obu przypadkach jest taka sama.

  #292354
  athcx

  witam po napisaniu odwołania od orzeczenia lekarskiego przyznającego mi 1% uszczerbku z grupowego ubezpieczenia dostaje dnia 13.11.2012r. wiadomość z PZU:
  Szanowny Panie, odpowiadając na Pana wniosek informuję, że nie zaznaczono na Pana wniosku, że jednocześnie złożono dokumenty w PZU SA. Wobec tego nie było informacji, że jednocześnie dokonano orzeczenia w PZU Życie i PZU SA – w związku z powyższym wypłacimy różnicę w procentach.
  Z poważaniem, PZU S. A.
  Czyli mieli mi wypłacić pieniążki czekam i czekam a że brak pieniążków ponownie wysyłam wiadomość do PZU kiedy ten przelew i o to co dostaje za informację:

  Szanowny Panie
  z uwagi na zakwestionowanie różnicy w przyznanych % przez Kierownika /zgodnie z procedurą/ sprawa oczekuje na opinie Zespołu konsultantów Medycznych.
  Za wydłużenie sprawy przepraszamy.

  Tak właśnie postępuje PZU bardzo proszę o pomoc co dalej z takimi zagrywkami PZU począć

Oglądasz 6 wpisów - 1 z 6 (wszystkich: 6)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.