fbpx

Kolizja – jestem sprawcą, jakie konsekwencje mnie czekają?

Avatar
anaoj
Poszkodowany

Spowodowalam kolizje ,wyjazdzajac z parkingu nie zauważyłam samochodu zaparkowanego na poboczu i w niego uderzyłam , zostało spisane oświadczenie sprawcy kolizji , dodam że prawo jazdy mam od roku , samochodó nie został poważnie uszkodzony poszkodowany wycenił uszkodzenia na 1000 zł , jakie mnie czekają konsekwencje że strony ubezpieczyciela i czy muszę ją coś zgłaszać

Izabela Praska
Izabela Praska
Biegły / ekspert

Witam serdecznie,

jeżeli posiada Pani ubezpieczenie OC, to oczywiście osoba poszkodowana może starać się o odszkodowanie z Pani polisy OC za szkodę na pojeździe. Polecam lekturę naszego Vademecum w tym temacie. To poszkodowany zgłasza szkodę, Pani nie musi tego robić.

Po to właśnie właściciele pojazdów mają OC, aby nie angażować swoich środków finansowych w razie spowodowania szkody. Jeśli więc ma Pani OC i zdarzenie jest skutkiem chwilowej nieuwagi, to ubezpieczyciel wypłaci poszkodowanemu pieniądze nie angażując w to pani (ewentualnie mogą chcieć potwierdzić okoliczności zdarzenia). Nie ponosi Pani jednak odpowiedzialności finansowej. Nie musi się wiec Pani bać konsekwencji (wyjątkami są sytuacje gdy sprawca jechał pod wpływem alkoholu, zbiegł z miejsca zdarzenia lub nie miał prawa jazdy).

Jedyną nieprzyjemnością może być zmniejszenie zniżek na OC za szkodę.

W razie dalszych pytań zapraszam do kontaktu.

Pozdrawiam,

Izabela

Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.

Załóż konto lub zaloguj się aby odpisać