fbpx

komisja lekarska , niski uszczerbek na zdrowiu

 • This topic is empty.
Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
 • Autor
  Wpisy
 • #207732
  strzala

  Witam serdecznie , pisałem o swoim przypadku w innych wątkach , a wiec przypomnę :22 grudnia 2009 r. jadąc do pracy drogą krajową nr E7 wyskoczyła mi sarna, odruchowo skręciłem w prawą stronę a tam rosły drzewa, uderzyłem w drzewo po czym auto zaczęło koziołkować i uderzyło w drugie drzewo a ja wyleciałem z auta w trakcie koziołkowania…. Doznałem wielu połamań, obie kości udowe połamane w 5 miejscach, kość piszczelowa, rany szarpane głowy , rany szarpane pięty lewej stopy i uszkodzony duży paluch , oraz połamany kręgosłup a dokładniej C2, ponad 1,5 metra blizn , mam problemy ze zgięciem nóg z kucaniem, kuleję , kręgosłup też mi doskwiera .. byłem na komisji lekarskiej PZU i otrzymałem 54 % uszczerbku na zdrowiu, miesiąc temu byłem na komisji lekarskiej z pracy (wojskowej komisji lekarskiej ) i dziś dostałem następujące orzeczenie :

  1. Zespół bólowy korzeniowy z objawami ubytkowymi w zakresie korzeni C6-C7 po stronie lewej oraz C5-C6 po stronie prawej po przebytym niestabilnym złamaniu kręgu C2 leczonym operacyjnie stabilizacją tylną międzyłukową C1-C2-C3 autogennym przeszczepem kostnym ;
  2. przebyte wieloodłamowe złamanie kości udowej lewej w części podkrętarzowej i środkowej trzonu – leczone operacyjnie zespoleniem gwoździem blokowym i usunięciem materiału zespalającego ;
  3. przebyte wieloodłamowe złamanie kości udowej prawej -leczone operacyjnie ;
  4. Przebyte bez następstw złamanie części dolnej trzonu kości piszczelowej lewej ;
  5. Blizny skóry owłosionej głowy okolicy czołowo-ciemieniowej po przebytych ranach cięto-szarpanych ;
  6. Brak zgiecia palucha stopy lewej po przebytej ranie szarpanej stopy.

  Uszczerbek na zdrowiu wynosi :
  ad pkt. 1 rozp.= 10% pozycja wykazu norm 94a -uszczerbek długotrwały;
  ad pkt. 2 rozp.= 10% pozycja wykazu norm 147a -uszczerbek długotrwały;
  ad pkt. 3 rozp.= 7% pozycja wykazu norm 147a -uszczerbek długotrwały;
  ad pkt. 4 rozp.= 0% pozycja wykazu norm nie ma zastosowania ;
  ad pkt. 5 rozp.= 0% pozycja wykazu norm nie ma zastosowania ;
  ad pkt. 6 rozp.= 5% pozycja wykazu norm 147a -uszczerbek stały.

  Drodzy forumowicze z PZU było 54 % a z tej komisji 32 % , jak myślicie odwoływać się od tego? Nie rozumiem dlaczego nie policzyli blizn skoro są mocno szpecące , nie wiem dlaczego jest taka różnica w ilości % , pracuję w wojsku i jestem nie zdolny do swojej pracy tj nie przeszedłem komisji lekarskiej i otrzymałem kategorię N -niezdolny do służby w jednostkach specjalnych, szczerzę to wolałbym iść na jakąś rente niż do jednostki liniowej , nie wiem jak zabrać się do tego jak sie kwalifikuje na rentę… proszę o jakieś rady i opinie…pozdrawiam!

  #292474
  Marcin

  Witam,
  Na pewno należy się odwołać od decyzji. Czy druga komisja w ogóle znała decyzję komisji PZU? W odwołaniu można się się powołać na pierwszą komisję, ponieważ zasiadają w niej również uprawnieni lekarze orzecznicy.

  #292476
  strzala

  Dziękuję za odpowiedź. A więc mówiłem o tym przewodniczącemu komisji ale powiedział że to bez znaczenia i nie okazał zainteresowania . Mam blizny na nogach , na odcinku szyjnym , na głowie (potylica i ciemiączko ) za to też należy się jakiś % prawda?

  #292475
  strzala

  a orientuje się ktoś może czy do uszczerbku na zdrowiu zalicza się szkoda osobowa, obejmuje cierpienia fizyczne lub moralne ( za doznany ból, cierpienie i szkody moralne oraz doznany szok nerwowy) ? pisać o tym w odwołaniu?

Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.