fbpx

Kradzież auta. Odmowa wypłaty odszkodowanie przez Compense.

 • This topic is empty.
Oglądasz 5 wpisów - 1 z 5 (wszystkich: 5)
 • Autor
  Wpisy
 • #201094
  glassfishone

  Witam,

  Pod koniec lutego br. skradziono mi auto z parkingu niestrzeżonego. Auto było sprowadzone z Niemiec, w 100% legalne, komplet kluczyków, książka serwisowa, etc. Auto było ubezpieczone (AC) w Compensie.

  W momencie zawierania umowy ubezpiecznia Compnesa nie miała żadnych zastrzeżeń co do auta, jak i jego dokumentów. Teraz natomiast twierdzi, że umowa zakupu auta została sfałszowana, że auto zostało nielegelanie wprowadzone na polski obszar celny (BTW: czy po wejsciu Polski do UE istnieje jeszcze coś takiego, jak polski obszar celny?) i odmawia wypłaty odszkodowania powołując się na zapisy OWU. Opis analogicznej sytuacji znalazłem na stronie.

  Nie pomogło odwołanie wyjaśniające okoliczności zakupu auta, Compensa nadal idzie w zaparte, twierdząć że odszkodowanie mi nie przysługuję.

  Proszę o poradę w tej sprawie. W szczególności interesują mnie kancelarie zajmujące się odzyskiwaniem odszkodowań na ternie Warszawy z doświadczeniem, a przede wszystkim skutecznością w takich sprawach.

  #262751
  duos

  na dokładnie jaki zapis OWU powołuje się ubezpieczalnia?

  #262752
  romok

  witam -dowal Compensie ja 5 lat temu przegrałem z nimi sprawę o kradzież w sądzie gdyż nie zgłosiłem złamanego kluczyka 45000 w plecy od tego czasu kazdy mój samochod ma tylko jeden kluczyk.

  #262753
  marysianowak11

  witam,

  mialam identyczna sprawe przeciwko warcie, po poltora roku zakonczyla sie szczesliwie dla mnie, przy czym moj adwokat napracowal sie niemilosiernie- akta jakie dostalam po sprawie to prawie dwa tomy- z czego wiekszosc to pisma skladane w toku sprawy

  w kazdym razie z tego co rozmawialam z prawnikiem, to coraz czestsza praktyka wszystkich zakladow ubezpieczen, ktore wykorzystuja fakt, iz posrednik, albo autohandel w niemczech sfalszowal umowe in blanco wpisujac dane poprzedniego wlasciciela z Briefu
  i podobno to dziala, bo klient ktory dostal umowe mysli, ze faktycznie cos jest nie tak bo faslszywa umowa- wiec sam jest sobie winny, a jak sie bedzie odwolywal to jeszcze sprawe karna dostanie
  podobn0o w tego typu sprawach gdzie odmowy idá prawie zawsze, jedynie kilka osób w ogóle skladajá odwolanie do zarzadu ubezpieczyciela, a do sadu idzie moze jeden na 50

  w kazdym razie jezeli pojazd nie byl wczeszniej kradziony w niemczech, a zwykle tak jest, to mozna sprawe wygrac,

  pozdrawiam i powodzenia

  #262754
  gruz
  glassfishone wrote:
  …(BTW: czy po wejsciu Polski do UE istnieje jeszcze coś takiego, jak polski obszar celny?) i…

  Oczywiście istnieje polski obszar celny.

  Co do odmowy to sprawa sporna i tylko sąd może podjąć decyzję.

  Ja uważam, że TU ma rację – posiadałeś „kradziony” samochód – twoje ryzyko zakupu – twoja strata (kupując w Polsce samochód też możesz kupić „kradziony”-też TU by nie odpowiadało za szkodę)

Oglądasz 5 wpisów - 1 z 5 (wszystkich: 5)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.