fbpx

kurde co teraz

 • This topic is empty.
Oglądasz 6 wpisów - 1 z 6 (wszystkich: 6)
 • Autor
  Wpisy
 • #200851
  limal

  Witam!

  Dopiero teraz otworzyłem oczy.Podpisałem umowę na 17%+22VAT.
  Pytając się agenta czy trudno mu dotrzeć do poszkodowanych powiedział, że 40%-50% osób to z rekomendacji (czyli myślę warto), akurat z rekomendacji PIEPRZONA SOCJOTECHNIKA.
  W zeszły piątek była sprawa przeciwko sprawcy wypadku( dzwonił, dowiadywał się, proponował kontakty medyczne -no stało się,bywa różnie) sąd dał mu zawiasy. Ja za namowom agenta złożyłem o nawiązkę od sprawcy,sąd się przychylił sprawca też.Dobrze że sędzia ( naprawdę spoko człowiek ) spytał czy jestem świadom ,że ubezpieczyciel odliczy sobie tą kwotę i czy biorę pod uwagę że ubezpieczyciel może się migać, bo już dostałem kasę od sprawcy,no i zrezygnowałem. Myślę że agent wiedział że tak się stanie, dla niego był ważny jedynie mój podpis. W tej chwili mam ochotę zerwać umowę i sam wziąć się za to..
  Na odchodne spytałem sędziego ile mogę żądać stwierdził, że przy tych obrażeniach 50,000 na pewno start od 30,000.To daje do myślenia a oni nie robią nic, tylko jakaś paniusia wysyła pisemka.Do tej chwili dostałem kwotę bez sporna łącznie 13,000 od tego trzeba odjąć prowizje 2,696 czyli zostaje 10,304. A ile mogą jeszcze zebrać tego haraczu!!!
  Myślę o zerwaniu umowy i nie wiem co mnie czeka..
  Oto istotniejsze fragmenty umowy : ” W przypadku rezygnacji….Zleceniobiorcy przysługuje prawo do zwrotu rzeczywistych kosztów poniesionych przy realizacji usługi oraz w przypadku wypowiedzenia umowy po wyegzekwowaniu odszkodowania i zadośćuczynienia przez zleceniobiorcę przysługuje wynagrodzenie w punkcie ..czyli 17%+VAT.
  ” W przypadku skierowania sprawy na drogę sądową, w zakresie niniejszej umowy Zleceniobiorca zobowiązuje się organizacyjnie do zapewnienia Zleceniodawcy obsługi prawnej . ” ORGANIZACYJNIE to znaczy także finansowo ??Tak się zarzekali, ja mam niby pokryć jakieś wstępne koszty sądowe i tylko tyle.A jak jest naprawdę?

  Ile morze ode mnie wyciągnąć pośrednik za odstąpienie ??
  Czy to ma jeszcze sens 2,696 zł już jest ich i te koszty odstąpienia??
  Jakie pierwsze kroki??

  Dlaczego dopiero teraz zajrzałem na te forum????Kurde!!

  Pozdrawiam wszystkich!!!!!

  #261010
  imported_michal

  witam,
  niestety umowa jest umową, pocieszenie w całej tej sytuacji jest takie, że nie trafiłeś na największych zdzierców (co byś zrobił jak by zdjęli z Ciebie 30% + VAT?). Możesz wypowiedzieć umowę pisemnie, ale zrób to wtedy gdy będziesz wiedział, że nie podjęli dalszych czynności, bo mogą od Ciebie rościć swój %.
  Napisz co to za firma, te które nieprofesjonalnie podchodzą do spraw, które się im zleca powinny zniknąć z rynku, a dodam, że jest ich naprawdę sporo.
  na przyszłość: unikaj pośredników, tak jak agenci ubezpieczeniowi podrażają koszty ubezpieczeń, tak agent firm windykacyjnych podraża koszty usług para prawnych oferowanych przez firmy windykacyjne.

  #261009
  limal

  Witam
  Dzięki za posta.
  Dalszych czynności czyli, jeśli wysłali już jakieś pismo ,powiedzmy w sprawie zadość uczynienia i już mogą rościć sobie pretensje o te przyszłe pieniądze??
  Jaka to firma prześlę na e-mail . Po podpisaniu umowy leżałem jeszcze 7 tygodni w gipsie, zresztą w tedy byłem kompletnie zielony.
  Pozdrawiam

  #261011
  imported_michal

  czyli już w szpitalu Cię zaczepiali? etyczne zachowania agentów co niektórych firm przechodzą ludzkie pojęcie!, zauważyłem że pytasz jeszcze gdzie indziej o koszty prawnika, organizacyjnie nie znaczy ze ci za niego zapłacą, tylko zapewnią Ci tego prawnika, najprawdopodobniej będziesz musiał za niego zapłacić.

  #261012
  limal

  Dzięki.

  #261013
  limal

  Czy znasz jakiś link gdzie znalazłbym informacje co powinno być w piśmie o odstąpienie?
  Czy zwyczajowo …. z datą tom a tom zrywam umowę z xxx i koniec ?.Wczoraj rozmawiałem z prezesem firmy nadal twierdził że to oni będą płacić. To wszystko gra!!

Oglądasz 6 wpisów - 1 z 6 (wszystkich: 6)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.