fbpx

Kwalifikacja stopnia uszczerbku

Avatar
Rafi8484
Poszkodowany

Witam 8 lutego doznałem urazu prawego przedramienia mianowicie rana cięta na wysokości 1/3 przedramienia prawego z częściowym uszkodzeniem ścięgna zginacza m. Promieniowego nadgarstka oraz całkowitym uszkodzeniem ścięgna zginacza m. Łokciowego nadgarstka blizna na przedramieniu długości 10cm założono 9 szwów.

Pytanie czy jest to mały stopień uszczerbku czy średni?

Dokumenty złożyłem do PZU o odszkodowanie i w ciągu 10 minut propozycja z ich strony 540 zł czyli 1,5% oczywiście nie przyjołem ponieważ uważam że jest bardzo zanizona czy mam rację?

Marta Sordon
Marta Sordon
Biegły / ekspert

Witam serdecznie,

zgodnie z informacją dotyczącą odszkodowania z PZU ma Pan na myśli indywidualne ubezpieczenie NNW, a takim przypadku wysokość odszkodowania zależna jest od orzeczonego uszczerbku na zdrowiu oraz sumy ubezpieczenia. W przypadku chęci weryfikacji, jaka kwota należna jest za 1% orzeczonego uszczerbku na zdrowiu, proszę o zapoznanie się z warunkami polisy (także Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia, które powinny zostać załączone do polisy przy jej zawarciu).

Wysokość orzeczonego uszczerbku zależy od opinii medycznej, powołanej przez orzecznika Ubezpieczyciela., który ocenia go na podstawie dokumentacji medycznej lub naocznego badania lekarskiego.

W pana przypadku konieczna będzie weryfikacja orzeczenia/opinii medycznej, gdyż w przypadku uszkodzenia ścięgien oraz znacznej blizny, wskazany 1,5% uszczerbku jest znacznie zaniżony.

Jeśli po wypadku występuje niedowład, ograniczenie ruchomości, zgięcia palców czy nadgarstka - konieczna będzie ponowna analiza ze strony ubezpieczyciela.

Może Pan wnieść wniosek o naoczne badanie lekarskie, podczas którego lekarz orzecznik szczegółowo zbada Pana i orzeknie o trwałym uszczerbku na zdrowiu.

Jeśli po wypadku i zagojeniu, nie występują żadne niedowłady ani ograniczenia ruchomości, uszczerbek może być mniejszy. Celem potwierdzenia uszkodzeń, można wykonać dodatkowe badania EMG.

W przypadku dodatkowych pytań lub chęci konsultacji zapraszamy do bezpośredniego kontaktu

Pozdrawiam

  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.

Załóż konto lub zaloguj się aby odpisać