fbpx

mam ogromny problem, potrzebuje porady

• This topic is empty.
Oglądasz 2 wpisy - 1 z 2 (wszystkich: 2)
  • Autor
    Wpisy
    kasia00

Mam wspaniałego , pełnego ciepła , zgodnego faceta. Prawie zawsze mi we wszystkim ustepje. Jak sie kłocimy to on zawsze chce sie pierwszy pogodzic pomimo ze to np ja zawinniła albo zabardzo sie złosiłam.
    Miał bardzo trudne dziecinstwo. Jego ojeciec bił go i patrzył jak jego mama jest bita, potem jego mama umarła. Boje sie ze on tez moze byc w przyszłosci taki jak jego ojciec. Jemu brakuje bardzo rodzinny i chciałby najlepiej zebym juz była jego zona.Brakuje mu ciepła rodzinnego. Kiedy przechodzimy obok chłopca ktory zle sie zachowuje to on zawsze mówi mi ze by mu przyłozył i by sie nauczył odpowiedniego zachowania. Albo chłopiec ktory ma z 14-15 lat stoi na chodniku i niechciał sie odsunac jak szlismy chodnikiem tylko stał na srodku tez miał ochote mu przyłozyc i bałam sie ze to zrobi. Pytałam sie czy nasze dziecko by tak skarcił odp ze tez. Rozumie klaps.. ale boje sie ze on bedzie bił tak jak jego ojciec. Niewiem zupełnie jak z nim rozmawiac , bo to trudny temat dla niego i niechce robic mu przykrosci ze boje sie ze moze byc taki jak ojciec. A najbardziej boje sie ze mimo ze moze jego zachowanie byc podobne do jego ojca to nie bedzie zalezne od niego, nie bedziemy mogli dac sobie z tym rady.

Monika Dreger psycholog

Moim zdaniem najlepiej gdyby powiedziała mu Pani o swoich obawach. W takich sytuacjach lepiej dmuchać na zimne.

Jest duże prawdopodobieństwo, że Pani chłopak będzie postępował tak samo jak jego ojciec, ponieważ jedynie taką rolę męską w rodzinie zna. Jeśli, jednak, skorzystacie Państwo z porady psychologa i terapii jest ogromna szansa, że przyszły mąż nauczy się, że można postepować w inny sposób i bicie nie jest forma rozwiązywania konfliktów, a jedynie albo rozładowaniem własnych negatywnych emocji, albo brakiem argumentacji, albo nieakceptowaniem praw innych, albo jeszcze czymś innym.

Oglądasz 2 wpisy - 1 z 2 (wszystkich: 2)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.