fbpx

miałem wypadek na budowie w Holandii

Avatar
Bercik3
Poszkodowany

z winy pracodawcy uległem wypadkowi na budowie wyniku,którego doznałem złamania z przemieszczeniem kręgu szyjnego.Pracodawca będący na miejscu wypadku nie wezwał karetki pogotowia a jedynie pracowników firmy która delegowała mnie do pracy w tej firmie.Samochodem osobowym przewożono mnie z miejsca wypadku do biura firmy a następnie do szpitala.Pracodawca u którego miałem wypadek nie zgłosił wypadku do Inspekcji Pracy jak też moje Biuro,które mnie delegowało do pracy.Obie firmy odmawiają wypłaty odszkodowania i czy takie mi się należy.Jeżeli tak to jaka wysokość.

Avatar
imported_michal
Poszkodowany

witam, jeżeli wypadek był z winy pracodawcy, musisz uderzyć w prawnika z holandii, koszty tam są wyższe niż w niemczech, ale sądzę, że warto.

Kiedy miał miejsce wypadek? masz dowody? świadków?

Avatar
Bercik3
Poszkodowany

wypadek zaistniał w dniu.20.11.2007 r na budowie byłem wraz z pracodawcą,ale są swiadkowie rodzina holenderska,która opiekowała się mną do czasu przyjazdu pracownika z biura,posiadam dokumentację szpitalną,firma zwracała się do szpitala gdzie przebywałem o moją histrię choroby.

Avatar
imported_michal
Poszkodowany

hmm, no sprawa ciekawa, ja niestety Ci nie jestem w stanie pomóc, poszukaj jakiejś firmy lub kancelarii.

a dalej się leczysz? jakaś rehabilitacja?

w sprawie najistotniejsze jest posiadanie dowodów, pozdrawiam

Avatar
bogdan
Poszkodowany

Pracowałem we Fracji na legalnym kontrakcie (składki ubezpieczenia społecznego we francuskim MSA opłacane prawidłowo przez pracodawcę miedzy innymi na wypadek przy pracy) , uległem wypadkowi w październiku 2005 r. w trakcie wykonywania obowiązków służbowych( złamanie nadgarstka ręki lewej). Byłem pięć miesięcy na płatnym zwolnieniu chorobowym( wypłata przez francuskiego MSA- francuska nazwa naszego ZUS lu KRUS- ubezpieczenie społeczne) , od tamtej pory trwa moja korespondencja z MSA , z której wynika że odszkodowanie za wypadek przy pracy mi się nie należy. Do tej pory nie mogę doprosić się kserokopii potwierdzenia posiadania przeze mnie ubezpieczenia w MSA. Pytanie: czy brak wypłaty odszkodowania ze strony francuskiej za wypadek przy pracy jest zgodny z prawem? proszę o pomoc w wyjaśnieniu tej sprawy

  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.

Załóż konto lub zaloguj się aby odpisać