fbpx

Nieslusznie wystawiony mandat za niewskazanie kierujacego pojazdem

MagKop
Poszkodowany

Witam,

dostalam od Strazy Miejskiej pismo z poleceniem wskazania sprawcy wykroczenia drogowego przekroczenia predkosci, ktore zostalo zarejestrowane przez fotoradar. Zadane oswiadczenie odeslalam mailowo, wskazujac sprawce. Od Strazy Miejskiej dostalam e-maila zwrotnego potwierdzajacego odbior wiadomosci ode mnie wraz z zalacznikiem (wypelnionym oswiadczeniem). Do sprawcy wykroczenia mandat jednak nigdy nie dotarl. Nastepnie ta sama Straz Miejska, po 5 miesiacach wyslala mi mandat za rzekome niewskazanie sprawcy. Odpowiedzialam im, wnoszac o uniewaznienie mandatu, ze sprawce wskazalam, dolaczajac dowod w postaci wysylanych i odebranych e-maili. Jednakze dostalam nastepujaca odpowiedz:

"Odpowiadając na wiadomość z dnia (data wpływu) 19.10.2012 r., informuję Panią, że zgodnie z obowiązującymi przepisami art. 101§1 kpow na wystawiony mandat karny kredytowany seria CT3190774 przysługuje prawo odwołania się w terminie 7 dni od daty uprawomocnienia się mandatu do Sądu właściwego do rozpoznania sprawy."

W zwiazku z tym mam pytanie - skoro od odebrania przeze mnie mandatu minelo ok 3 tyg, w ciagu ktorych probowalam im wyjasnic ze mandat jest nalozony nieslusznie, moge sie jeszcze odwolywac do Sadu?

Czy moge poprostu napisac Strazy Miejskiej ze mandatu nie przyjmuje w zwiazku z tym ze sprawce wskazalam?

Pozdrawiam i z gory dziekuje,

Magda

KacperDark
Poszkodowany

Na przyszłość nie powinno się przyjmować mandatu - bo jest to równoznaczne z przyznaniem się do winy.

Odnośnie ustawowych terminów... Ciężka sprawa - następnym razem tłumaczenia powinny się odbywać w formie papierowej/ mailowej.

Odnośnie aktualnej sprawy - nie sądzę żeby gra była warta świeczki - nie mniej bylo by fajnie gdyby było dopisane ile mandatu i za co Pani przyjęła?

Niewskazanie + prędkość? Czy tylko 1 z powyższych?

Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.

Załóż konto lub zaloguj się aby odpisać