fbpx

Nieszczęśliwy wypadek w pracy.

  • This topic is empty.
Oglądasz 3 wpisy - 1 z 3 (wszystkich: 3)
  • Autor
    Wpisy
  • #206921
    Hryzantema

    Witam.
    Na początku lutego miałam wypadek w pracy,odśnieżałam i wywróciłam się na d…Po wypadku pojechałam na SOR,zrobili mi RTG nie wykryto złamania,stwierdzono uraz miednicy oraz dolnej części grzbietu,dostałam leki przeciwbólowe oraz maści na złagodzenie bólu.Po tygodniu wróciłam do pracy.
    Miałam spotkanie z bhp-cem,sporządził protokół powypadkowy,leczenie zostało zakończone.Czy mam prawo starać się o odszkodowanie?I czy w ogóle mam szansę na odszkodowanie.Proszę o jakąś poradę.
    Pozdrawiam.

    #288761
    Saint

    Uraz nie jest duży dlatego bez wglądu w dok.med. ciężko napisać czy można ubiegać sieo odszkdowanie..

    #288762
    szkoda

    1) Zgodnie z art. 11 ustawy z dnia 30 października 2002 r. o ubezpieczeniu społecznym z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych (tekst. jedn. Dz. U. z 2009 r. Nr 167, poz. 1322 ze zm.) ubezpieczonemu, który wskutek wypadku przy pracy lub choroby zawodowej doznał stałego lub długotrwałego uszczerbku na zdrowiu, przysługuje jednorazowe odszkodowanie. Za stały uszczerbek na zdrowiu uważa się takie naruszenie sprawności organizmu, które powoduje upośledzenie czynności organizmu nierokujące poprawy. Za długotrwały uszczerbek na zdrowiu uważa się takie naruszenie sprawności organizmu, które powoduje upośledzenie czynności organizmu na okres przekraczający 6 miesięcy, mogące ulec poprawie. Oceny stopnia uszczerbku na zdrowiu oraz jego związku z wypadkiem przy pracy lub chorobą zawodową dokonuje się po zakończeniu leczenia i rehabilitacji. Zgodnie z art. 21 ust. 1 i 2 przedmiotowej ustawy świadczenia z ubezpieczenia wypadkowego nie przysługują ubezpieczonemu, gdy wyłączną przyczyną wypadków, o których mowa w art. 3, było udowodnione naruszenie przez ubezpieczonego przepisów dotyczących ochrony życia i zdrowia, spowodowane przez niego umyślnie lub wskutek rażącego niedbalstwa. Świadczenia z ubezpieczenia wypadkowego nie przysługują również ubezpieczonemu, który, będąc w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających lub substancji psychotropowych, przyczynił się w znacznym stopniu do spowodowania wypadku.

Oglądasz 3 wpisy - 1 z 3 (wszystkich: 3)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.