fbpx

Niewidomy w wykopie

 • This topic is empty.
Oglądasz 3 wpisy - 1 z 3 (wszystkich: 3)
 • Autor
  Wpisy
 • #200703
  Martas

  Witam. Trafiłam na to forum, szukając w sieci informacji na temat uzyskania odszkodowania od wodociągów, które wykopały przed miejscem zamieszkania osoby niewidomej wykop, na chodniku. W wyniku braku zabezpieczeń w formie znaku, sierżantów czy pachołków, pomostu lub blatu, osoba niewidoma wpadła do wykopu , na szczęscie doznała nie wielu obrażeń, obecnie przebywa na zawolnieniu lekarskim. Natychmiast na miejscu zadarzenia pojawiło sie pogotowie i policja wezwana przez świadków. Policja prowadzi dochodzenie. Z moich informacji uzyskanych u inżynierów sieci w innym mieście, wynika iz niedopełniono zabezpieczeń BHP, że jest to bardzo poważne niedopełnienie obowiązków i mozna uzyskać od firmy bardzo wysokie odszkodowanieponieważ stważało to zdarzenie zagrożenie życia . Jak rozpocząć proces dochodzenia roszczenia finansowego? czy obowiązuje jakiś zakres czasowy? czy policja powinna udostepnić dokumentacji i fotografii? od czego zacząć. Jest to drugie zdarzenie w ciągu kilku lat wynikające z tego samego zaniedbania, poprzednio nie dochodzilismy roszczeń, ponieważ trudno nam było uzyskać informacje oraz znaleść prawnika biegłego w tej sprawie. Proszę o wskazówki.

  #260576
  Martas

  Zbyt trudne pytanie? nawet dla expertów? wg. art 72 i 84 kodeksu wykroczeń – grzywna lub pozbawienie wolności, a art.160 kodeksu karnego wskazuje na powazne przestępstwo tylko jak dojść roszczeń..

  #260577
  muszyn

  jakie tam trudne;) kodeks karny odłóż na bok, bo to sprawa cywilna, KC poczytaj. Znajdź firmę odpowiedzialną za roboty, poproś o udostępnienie polisy OC firmy, jak nie będą chcieli napisz pismo, jak nadal nie będą chcieli postrasz sądem, a potem już „tylko” walka i boksowanie z ubezpieczalnią. Dobrze,że była policja i wszystko odnotowała, to już spory dowód. Zdjęcia i zeznania świadków też się przydadzą + dokumentacja szkody – jakich obrażeń doznała osoba niewidoma.
  pozdr

Oglądasz 3 wpisy - 1 z 3 (wszystkich: 3)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.