fbpx

obejść amortyzację z AC

 • This topic is empty.
Oglądasz 3 wpisy - 1 z 3 (wszystkich: 3)
 • Autor
  Wpisy
 • #200486
  Martini

  Witam!

  Mam poliskę AC na 8 letnie auto kupione i ubezpieczone w tym roku. Polisa ma OWU tak zrobione, że gdy wystąpi szkoda i chce ją likwidować w wariancie gotówkowym, za części potrącają mi 50% amortyzacji. Gdybym likwidował szkodę w serwisie lub ASO, płacą wszystko. QA szkoda polega na tym, że włamano mi się do samochodu i ukradziono poduszki powietrzne i wiele elementów tapicerki. I tu moje pytanie:

  – czy jeśli zakupie JA te wszystkie części na FV od firmy „X”, taniej od cen w ASO, to TU zapłaci tej firmie kase? Jeśli jest to firma handlująca częściami samochodowymi i np mnie zadowala stan zakupionych części (idę na rękę TU i nie wymagam roboty w ASO). Bo znowu problem VATu się pojawił, że jak na FV to z VATem, jak kasa do rączki, to bez VATu. A części zamontuje sobie sam, bo jakieś tam zdolności manualne mam :)

  Poradźcie czy tak można zrobić jak opisałem?

  #259271
  blog

  samochód jest zarejestrowany na firmę? jezeli nie, sprawa vatu nie powinna Pana dotyczyć (tj. powinna zostać wypłacona kwota brutto).
  Odszkodowanie powinno pokryć koszty części w 100%. Jakie Pan wybierze części (nowe, podrbóbki), zależy od pana.
  no chyba, że w umowie jes zapis mowiący iż to ubezpieczyciel wskazuje warsztat naprawczy?

  #259272
  kamix

  Jeśli sie nie wykupuje tzw. eksploatacji to tak jest, że potrącają. Tak jest w róznych Towarzystwach. Lepiej nieraz zapłacić odrobinę więcej, niż zapłacić 100 zł mniej i teraz mieć problemy.

Oglądasz 3 wpisy - 1 z 3 (wszystkich: 3)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.