fbpx

obrażenia przy kolizji

 • This topic is empty.
Oglądasz 3 wpisy - 1 z 3 (wszystkich: 3)
 • Autor
  Wpisy
 • #200572
  fragles

  Witam, kilka dni temu brałem udział w zdarzeniu komunikacyjnym, które zostało przez policję zakfalifikowane jako kolizja. W kolizji tej jestem osobą poszkodowaną. Z miejsca zdarzenia zostałem zabrany przez pogotowie. Już na miejscu, w szpitalu lekarz badający mnie stwierdził stłuczenie powłok klatki piersiowej, mostka i prawego kolana, po czym zostałem zwolniony do domu i skierowany do dalszego leczenia do lekarza rodzinnego, który w związku z doznanymi obrażeniami wystawił mi zwolnienie lekarskie na 8 dni. Czy oprócz odszkodowania za zniszczony samochód mogę domagac się również odszkodowania z OC sprawcy za obrażenia, których doznałem? Dodam, że podczas zgłaszania szkody do PZU poinformowałem osobę przyjmującą zgłoszenie o powyższych faktach.

  #260018
  imported_michal

  oczywiście że możesz starać się o odszkodowanie za obrażenia! ale najpierw zbierz dokumentację medyczną! wyślij wszystko razem, pogrzeb na tym forum, możesz znaleźć wiele cennych rad
  pozdrawiam
  w razie czego pytaj śmiało, jutro mam wolne:)

  #260019
  Campter.pl

  Witam,
  Michał dobrze Ci podpowiedział, warto postarać się o zadośćuczynienie, nawet przy niewielkim zakresie obrażeń. Skoro przysługuje Ci takie prawo, dlaczego z niego nie skorzystać? Możesz również uzyskać odszkodowanie tytułem utraconych dochodów. Chyba, że wypadek miał związek z Twoją pracą i pracodawca wypłaci Ci 100% wynagrodzenia?
  pozdrawiam

Oglądasz 3 wpisy - 1 z 3 (wszystkich: 3)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.