Odmowa odszkodowania

hulk_
Poszkodowany

Witam,

Dostałem pismo odmowne z PZU,jestem ubezpieczony w pracy dodatkowo P Plus ,doznałem nieszczęśliwego wypadku ,poprostu przewrociłem się pojechałem na pogotowie lekarz po RTG powiedział że skręcona ,dał 10 dni szyne ,póżniej zabiegi,PZU piszę ,że nie mam dowodów że to było skręcenie, pomoże ktoś napisać odwołanie ??

imported_Martus
Poszkodowany

Witam, jeśli potrzebuje Pan pomocy w walce z PZU to proszę skontaktować się z niedrogą i dobrą kancelarią. Są osoby, które wolą same użerać się z ubezpieczycielami ale z doświadczenia wiem, że bez pomocy adwokatów słabo to wychodzi.... Życzę szczęścia i powodzenia w walce z PZU :)

hulk_
Poszkodowany

Dzięki wielkie za pomoc :)

Andrzej Ambrozewicz
Poszkodowany

Proponuję napisać jaki był powód odmowy przyjęcia odpowiedzialności wtedy może Pan uzyskać wiele ciekawych odpowiedzi a nie tylko przekierowanie do kancelarii.

Pozdrawiam:

Andrzej Ambrożewicz

imported_Martus
Poszkodowany

Nie ma za co. Jeśli udało mi się jakoś Panu pomóc to się cieszę ;)

hulk_
Poszkodowany

Nazwa ubezpieczenia: Dodatkowe grupowe ubezpieczenie na wypadek trwałego uszczerbku na zdrowiu ubezpieczonego spowodowanego nieszczęśliwym wypadkiem

Zgłoszone zdarzenie: Trwały uszczerbek z dnia 2015-02-22

Szanowny Kliencie,

W imieniu PZU Życie SA informuję, że po rozpatrzeniu zgłoszonego roszczenia świadczenie nie może zostać przyznane.

Podstawą do przyznania świadczenia jest umowa ubezpieczenia zawarta na podstawie ogólnych warunków dodatkowego grupowego ubezpieczenia na wypadek trwałego uszczerbku na zdrowiu ubezpieczonego spowodowanego nieszczęśliwym wypadkiem zatwierdzonych Uchwałą Nr UZ/86/2004 z dnia 3 marca 2004 roku Zarządu PZU Życie SA, ze zmianami zatwierdzonymi Uchwałą Nr UZ/145/2009 z dnia 14 maja 2009 roku Zarządu PZU Życie SA, Uchwałą Nr UZ/19/2011 z dnia 24 stycznia 2011 roku Zarządu PZU Życie SA oraz Uchwałą Nr UZ/150/2013 Zarządu PZU Życie SA z dnia 5 sierpnia 2013 roku.

Zgodnie z § 2 ust. 1 ogólnych warunków trwały uszczerbek na zdrowiu oznacza trwałe, nie rokujące poprawy uszkodzenie danego organu, narządu lub układu, polegające na fizycznej utracie tego organu, narządu lub układu lub upośledzeniu jego funkcji. Według opinii lekarza orzecznika, wydanej po wnikliwej analizie przedstawionej dokumentacji medycznej, brakuje obiektywnych dowodów na stwierdzenie, że przebyty uraz skrętny spowodował trwałe, nieodwracalne następstwa w postaci niestabilności stawu. Brakuje również dowodów na trwałe upośledzenie innych funkcji uszkodzonego organu. Dostarczona dokumentacja zawiera dowody jedynie na występowanie bólu, obrzęku oraz innych objawów i dolegliwości o charakterze przejściowym i odwracalnym.

Jednocześnie przypominam, że w ubezpieczeniu następstw nieszczęśliwego wypadku wypłata świadczenia następuje wyłącznie w przypadku trwałego uszczerbku na zdrowiu powstałego wskutek wypadku, a nie za sam fakt wystąpienia wypadku.

Spełniając ustawowy obowiązek informuję, że w przypadku braku akceptacji stanowiska ubezpieczyciela istnieje możliwość dochodzenia roszczeń także na drodze sądowej.

Tutaj pismo odmowne

Andrzej Ambrozewicz
Poszkodowany

proponuję najpierw zwrócić się do TU o nadesłanie orzeczenia z zaocznej komisji lekarskiej. podstawy do uzyskania orzeczenia daje art. 16 ust. 4 ustawy z dnia 22 maja 2003 r. o działalności ubezpieczeniowej. w orzeczeniu będzie wskazane jakie urazy wzięto pod uwagę i jak je oceniono. ubezpieczyciel nie informuje w tym przypadku o braku dowodów na wystąpienie skręcenia tylko o braku trwałych następstw, więc przyda się tu na pewno dalsza dokumentacja medyczna z której by wynikało że uraz daje o sobie znać w dalszym ciągu i wtedy można pisać odwołanie.

Pozdrawiam:

Andrzej Ambrożewicz

dobryadwokateu
Poszkodowany

PZU jest generalnie znane z tego, że szukają dziury w całym. Ale jak się weźmie do pomocy dobrą kancelarią zajmującą się odszkodowaniami to nagle nie mają oporów z wypłatami.

Krzysztof
Poszkodowany

Lepiej nie bierz się za to sam, tylko zgłoś się do jakiejś kancelarii

Michal_
Poszkodowany

Gdzie Was uczą takich haseł???

Andrzej_Gryczka
Poszkodowany

Mieli szkolenie z Brianem Tracy :) Rozwój osobisty to podstawa, trzeba wierzyć w siebie, budować swój zespół. Nawet Ty Michale możesz być milionerem, albo diamentowym menagerem, wystarczy tylko chcieć :) Możesz też mieć Audi z tablicą rejestracyjną z z nazwą firmy :) Uwierz w siebie i zacznij spisywać umowy dla liderów branży, którzy mają takie certyfikaty których inni nie mają :)

Michal_
Poszkodowany

Andrzej ale ja już jestem diamentowym menagerem dla mojej II połówki :)

miki789
Poszkodowany

Ja mia?am tak? historie z londy?skim pogotowiem, g?o?na sprawa ale co musz? napisa? zako?czona pozytywnie!! Obieca?am, ?? za to co zrobili b?d? ich poleca? szczególnie P. ? ukasza Ka?mierczaka. Pomagaj? przy ró?nych sprawach min. b??dów medycznych co ma?o kto to robi!

Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.

Załóż konto lub zaloguj się aby odpisać