fbpx

Odmowa odszkodowania z AC ?

Avatar
majkel
Poszkodowany

Na zamkniętym miejscu postojowym na posesji gdzie pracuje śnieg z lodem spadł z dachu na moje auto. Zgłosiłem sprawę niezwłocznie na AC. Jednak po 7 dniach okazało sie, ze nie mam aktualnego badania technicznego pojazdu (auto nowe, jednak nieco ponad 2 lata od rejestracji już minęło). Jeszcze nie otrzymałem decyzji ubezpieczyciela ale na 90% bedzie odmowa z tego powodu.

W OWU jest oczywiście wyłączenie dot. rażącego niedbalstwa ora przeglądu. W internecie znalazłem tylko OWU z poprzednich lat gdzie nie ma wykluczeń dot. pojazdu zaparkowanego bez badania technicznego. Są tylko takie wzmianki dot. pojazdu w ruchu. W nowej wersji OWU która nawet nie wiem od kiedy obowiązuje jest taka wzmianka.

Wogóle to ubezpieczyciel nie ma obowiązku przekzywania OWU ubezpieczającemu w dniu podpisania umowy?

Czy mozna podważyć decyzję ubezpieczyciela w zwiazku z tym, że auto w nie poruszało się w tym okresie po drogach publicznych?

Avatar
fabianopulos
Poszkodowany

auto obowiązkowo musi posiadać ważne OC i badania techniczne bez względu czy było używane czy stało cały rok w garażu.Podpisując umowę OC czy AC deklarujesz jednocześnie że przeczytałeś i akceptujesz OWU .

jak wiarygodnie można potwierdzić że auto było nie używane ???

Avatar
Marek
Poszkodowany

Wszystko zależy od OWU AC. Przeczytaj czy sprawa z badaniami dotyczy pojazdu w ruchu. Jeżeli pisze, że dotyczy to tylko dla pojazdów w ruchu to jest szansa na odszkodowanie. Spotkałem się z tym, że w niektórych OWU właśnie był taki zapis.

Avatar
Motylek1539
Poszkodowany

Ja od jakiegoś czasu korzystam z najtańszych ubezpieczeń OC. Z doświadczenia wiem, że później jest problem z wyegzekwowaniem należnej kwoty ubezpieczenia, dlatego często też kontaktuje się z firmą odkupimyszkody.pl Oszczędzaj swój czas i pieniądze.

Avatar
Wroclawianka
Poszkodowany

Nie wiedziałam ,że jest taka firma.

Avatar
DPDO
Poszkodowany

dostałeś odmowę z tego tytułu? - skontaktuj się z nami, a doprowadzimy do wypłaty. Brak badań technicznych nie oznacza, że nie dostaniesz pieniędzy, ale trzeba znać na to sposoby. zapraszam do kontaktu na dpdo.pl

Avatar
Łukasz
Poszkodowany

Tak jak mówisz, możesz powołać się na to, że nie otrzymałaś OWU podczas podpisywania umowy (które ubezpieczyciel jest zobowiązany Ci przedstawić). Oczywiście musisz mieć dobre dowody na to, że tak się stało.

  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.

Załóż konto lub zaloguj się aby odpisać