fbpx

odszkodaowanie za kręg L2

• This topic is empty.
Oglądasz 8 wpisów - 1 z 8 (wszystkich: 8)
  • Autor
    Wpisy
    soljan70

witam mam pytanie ile bym dostal z PZU gimnazjalnego za wypadek na treningu. Skakałem w zwyż i zlamałem kręg L2 bez przemieszczenia. przez 1,5 miesiaca nosilem gorset i wynik był pozytywny. Czeka mnie jeszcze gimnastyka korekcyjna i pływanie w związku ze skoljozą i innymi schorzeniami. Jestem ubezpieczony na 15 tyś. zł. Jaki bym z tego procent dostał? Rok temu złamałem nadgarstek i otrzymałem 4% (440zł). Jaka kwota przypadnie mi w tym wypadku proszę o pomoc, z góry dziękuję i pozdrawiam ;)

Mariusz

Jeżeli chodzi o oszacowanie % uszczerbku na zdrowiu to można to zrobić jedynie znając tabelę przyporządkowanę do danej polisy zawartą w OWU (ogólne warunki ubezpieczenia).. Poprzednie złamanie nie może być odzwierciedleniem obecnego urazu i nie będzie porównywane.. Abstrahując od danej sytuacji może być taki przypadek, że choć obecny uraz w następstwach jest dużo gorźniejszy to kwota będzie kilka złotych wyższa…

soljan70

Ale tak około ile bym mógł dostać procent w owej sytuacji?

Parus Lex

Kwotę za procent (110,00 zł) należy pomnożyć przez ilość punktów procentowych za doznany uraz na podstawie tabeli uszczerbku na zdrowiu. W tabeli owinny być widełki na każdy uraz, także może Pan obliczyć górną i dolną granicę świadczenia.

soljan70

a gdzie taą tabelę znajde?

szkoda
    soljan70 wrote:
    Ale tak około ile bym mógł dostać procent w owej sytuacji?

Trzeba wpierw poznać widełki oceny procentowego trwałego uszczerbku na zdrowiu i wówczas pomnożyć przez sumę ubezpieczenia.

Parus Lex
    soljan70 wrote:

Zapewne będzie dostępna w internecie, a jak nie to na pewno w placówce PZU.

szkoda
    soljan70 wrote:

Jako załącznik do OWU, w internecie na stronie danego ubezpieczyciela lub w oddziale T.U..

Oglądasz 8 wpisów - 1 z 8 (wszystkich: 8)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.